Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas balsuos, ar kreiptis į ES dėl rusiškų ir baltarusiškų grūdų gabenimo ribojimų

2024-03-14 04:47

Seimas ketvirtadienį spręs, ar priimti rezoliuciją dėl rusiškos ir baltarusiškos kilmės grūdų importo į Europos Sąjungą (ES) uždraudimo.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Freepik.com nuotr.

Tokį dokumentą Seimui siūlo priimti Kaimo reikalų komitetas – dėl to jis apsisprendė kovo pradžioje. 

„Tai mūsų idėjinis, moralinis projektas. Gal juo pavyks suvienyti Europą. ES nors nevalgys rusiškų grūdų“, – balsavimo išvakarėse BNS teigė komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Projektą prieš pateikimą Seimui trečiadienį preliminariai įvertino Užsienio reikalų komitetas – iš pradinio teksto Užsienio reikalų ministerijos siūlymu jis išbraukė reikalavimą drausti ir tranzitą.

Į Europos Komisiją (EK) siūloma kreiptis, kad europiniu lygiu būtų uždraustas rusiškų grūdų importas į ES šalis, taip pat užtikrintas ES valstybių bendradarbiavimas ir koordinavimas, siekiant įgyvendinti šį draudimą efektyviai ir vienodai visoje bendrijoje.

Rezoliucija EK būtų kviečiama apsvarstyti galimybę tokios produkcijos poreikiui naudoti Ukrainos produkciją, jai taikyti intervencinio grūdų supirkimo sistemą.

Dvi dešimtys įvairių frakcijų parlamentarų iš Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetų siūlo laikinai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus. Šias pataisas Seimui ketvirtadienį taip pat iniciatoriai ketina pateikti.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, be to, siūlo uždrausti ir šios produkcijos tranzitą. Jeigu Seimas pataisas priimtų, draudimas galiotų nuo balandžio 15 dienos iki 2025 metų liepos 1-osios. Vyriausybė turėtų patvirtinti konkretų produktų ir pašarų sąrašą. 

Premjerė Ingrida Šimonytė yra anksčiau sakiusi, kad parlamentarų siūlymas drausti rusiškų žemės produktų tranzitą per Lietuvą pažeistų ES teisę. Jos teigimu, dėl sankcijų šiam importui būtina apsispręsti bendru ES sutarimu, o Lietuva tam pritartų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų