Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas leido mokėjimo ir e. pinigų įmonėms atlikti momentinius mokėjimus

2024-11-12 11:22

Paskutiniame šios kadencijos posėdyje antradienį Seimas leido mokėjimo ir elektroninių pinigų įmonėms atlikti momentinius mokėjimus.

Seimas leido mokėjimo ir e. pinigų įmonėms atlikti momentinius mokėjimus
Seimas leido mokėjimo ir e. pinigų įmonėms atlikti momentinius mokėjimus

Pataisos leis fintech įstaigoms atlikti šiuos mokėjimus taip pat, kaip ir komerciniams bankams. Be to, į Lietuvos teisę perkeliamas Europos Sąjungos reglamentas.

Tai numatančias Mokėjimų, Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų, Mokėjimo įstaigų bei Atsiskaitymų baigtinumo mokėjimo ir vertybinių popierių atsiskaitymo sistemose įstatymų pataisas parlamentas priėmė už balsavus 86 Seimo nariams bei dviem susilaikius.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius prieš balsavimą pabrėžė, kad pataisos yra reikalingos verslui, dažnai besiskundžiančiam, jog yra sulaikomi pinigų pervedimai.

„Bus galima išvengti įvairiausių tarpinių finansinių institucijų, kurios šiuo metu atlieka tam tikras paslaugas, vykdydamos finansines operacijas tarp atskirų ūkio subjektų, (...) kurios gauna tam tikras be pagrindo pajamas. Manau, kad įsigaliojus direktyvai tokių atvejų tikrai sumažės ir ypač viešajame sektoriuje veikiančios įmonės galės turėti tam tikrą naudą“, – posėdyje sakė A. Butkevičius.

Visi mokėjimai Lietuvoje momentiniais bus laikomi nuo kitų metų balandžio 9 dienos. Mokėjimo įstaigos privalės juos vykdyti per 10 sekundžių visą parą. Tokie mokėjimai negalės būti apmokestinami kitaip nei įprastiniai pavedimai.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad pakeitimais siekiama pagerinti fintech įstaigų konkurencijos su kitais rinkos dalyviais sąlygas, sudarant jiems galimybes tiesiogiai dalyvauti mokėjimų sistemose.

„Momentinių mokėjimų galimybė skatins ekonomikos augimą didinant pinigų srautus ir perlaidų efektyvumą, o vartotojams suteiks greitesnes ir patikimesnes operacijas. Tai dar vienas žingsnis link pagrindinio mūsų tikslo – gerinti finansinių paslaugų patikimumą ir kokybę Lietuvoje“, – Finansų ministerijos pranešime sakė G. Skaistė.

Tam fintech įmonėms reikės turėti saugias informacinių technologijų sistemas, jų operatoriui jos turės pateikti ataskaitas bei auditorių išvadą, kaip laikosi reikalavimų. Jos taip pat turės parengti veiklos nutraukimo planą, kaip tokiu atveju būtų apsaugotos vartotojų lėšos. 

Pasak G. Skaistės, vartotojams mokėjimo paslaugos pagal naują tvarką taps greitesnės, efektyvesnės ir patikimesnės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų