Pereiti į pagrindinį turinį

Seime bus aptariamos taksi ir pavežėjų paslaugos žmonėms su negalia

2024-03-01 05:24
BNS inf.

Seime penktadienį vyks diskusija, ar taksi, pavežėjų ir automobilių dalinimosi paslauga gali tinkamai pasinaudoti žmonės su negalia. Bus analizuojama situacija Lietuvoje bei patirtys Airijoje, Ispanijoje.

Seime bus aptariamos taksi ir pavežėjų paslaugos žmonėms su negalia
Seime bus aptariamos taksi ir pavežėjų paslaugos žmonėms su negalia / Freepik.com nuotr.

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė sako, kad šios paslaugos dabar neprieinamos tokiems žmonėms.

„Dabar iš viso tokios paslaugos žmonėms neprieinamos, nebent klausos ar regėjimo negalią turintiems – jiems paprasčiau“, – BNS teigė parlamentarė.

„Yra stiprias rankas turinčių neįgaliųjų, jie sugeba patys atsisėsti į automobilį. Jeigu yra geranoriškas vairuotojas, vežimėlį supakuoja, jeigu moka, į bagažinę padeda. Bet yra atvejų, kai atvažiuoja, pamato neįgalų žmogų ir nuvažiuoja, o tas lieka stovėti“, – pridūrė M. Ošmianskienė.

Pasak jos, yra ministro įsakymas, rekomenduojantis taksi įmonėms, turinčios daugiau negu 10 automobilių, turėti pritaikytų ir neįgaliesiems vežti, bet rekomendacija neveikia. 

„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius sako, kad „Bolt“ nepriklauso nė vienas automobilis – pavėžėjai šią veiklą vykdo su savo arba išsinuomotomis transporto priemonėmis.

Be kita ko, jis nurodė, kad ne pirmus metus „Bolt“ programėlėje veikia speciali „assist“ kategorija – jai priskiriami vairuotojai, išklausę specialius kursus ir galintys padėti keleiviams – pasitikti, padėti įsėsti į automobilį, palydėti.

„Per mėnesį šioje kategorijoje atliekama apie 100 kelionių“, – BNS sakė jis. 

A. Pacevičius pranešė, kad nuo kovo 1-osios programėlėje pradeda veikti dar viena kategorija – „Pritaikyta vežimėliui“: „Du tokią pavėžėjimo paslaugą teikiantys vairuotojai planuoja dirbti Vilniuje, darbo dienomis, nuo 7 iki 19 valandos. Artimiausiu metu tokių pavežėjų automobilių turėtų atsirasti daugiau“.

Jo žiniomis, šiuo metu „Bolt“ platforma naudojasi apie pusšimtis klausos negalią turinčių vairuotojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra