Parlamentinis Ekonomikos komitetas penktadienį bendru sutarimu pritarė tokiam valdančiajai koalicijai priklausančios „Nemuno aušros“ frakcijos nario Karolio Neimanto siūlymui.
Dabar smulkioms, iki 300 tūkst. eurų pajamų per metus gaunančioms ir iki 10 darbuotojų turinčioms įmonėms taikomas 6 proc. tarifas. Pirmus veiklos metus jos nuo mokesčio atleidžiamos.
Finansų viceministras Kristupas Vaitiekūnas komitete teigė, kad nutarus pelno mokesčio nebesieti su įmonės darbuotojų skaičiumi, tai biudžetui didelių nuostolių neatneštų.
„Iki kelių milijonų eurų per metus būtų (fiskalinis poveikis – BNS)“, – teigė viceministras.
„Žmonių kiekis neįtakoja metinės apvartos“, – pridūrė liberalas Andrius Bagdonas.
Socialdemokratas Robertas Kaunas teigė, kad smulkus verslas gali turėti daugiau darbuotojų, bet 300 tūkst. eurų apyvartos neperlipti.
„Ypatingai naujos, jaunos įmonės“, – komitete teigė R. Kaunas.
Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis tvirtino, kad mažų įmonių yra prekybos, paslaugų, viešojo maitinimo sektoriuose.
Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovė Aurelija Maldutytė tikino, kad darbuotojų skaičius yra sąlyginis – vieni suserga, kiti išeina motinystės atostogų.
Tačiau komitetas nepritarė K. Neimanto idėjai nedidinti pelno mokesčio iki 17 proc., kaip siūlo Vyriausybė, o palikti 16 proc. tarifą.
Už visą Finansų ministerijos parengtą bei kartu su mokesčių pakeitimo paketu pateiktą Pelno mokesčio įstatymo projektą balsavo septyni komiteto nariai, prieš buvo vienas, o susilaikė du.
Dabar pakeitimus svarstys Biudžeto ir finansų komitetas, o tada jie grįš į Seimo plenarinį posėdį.
Naujausi komentarai