Skalbėjos vejamos lauk Pereiti į pagrindinį turinį

Skalbėjos vejamos lauk

Skalbėjos vejamos lauk
Skalbėjos vejamos lauk / Gintaro Lukoševičiaus nuotr.

Taupymo vėzdas vėl skaudžiausiai kirs silpniausiems. Šį kartą iš vaikų darželių atleidžiamos minimalius atlyginimus gaunančios skalbėjos. Darželių vadovai tokia ekonomija labai abejoja, rašo dienraštis "Sekundė".

Atleidimas jau prasidėjo

Panevėžyje lopšelių-darželių auklėtinių patalynę netrukus skalbs nebe skalbėjos, o centralizuotai skalbimo paslaugas teikiančios įmonės. Jos bus išsirinktos konkurso būdu.

„Vaikystės“, „Dobilo“, „Pasakos“, „Jūratės“, „Pušynėlio“, „Ramunės“ lopšelių-darželių skalbėjoms jau įteikti atleidimo lapeliai arba artimiausiu metu juos gaus.

Mieste veikia 32 ikimokyklinės ugdymo įstaigos, visose , išskyrus lopšelį-darželį „Rūta“, dirba skalbėjos, yra 32,75 jų etato.

Savivaldybė ketina atsikratyti skalbėjų visuose darželiuose ir mielai tai padarytų iš karto, bet negali, nes pristigtų lėšų išeitinėms kompensacijoms išmokėti. Pasak vicemerės Zitos Kukuraitienės, atleidimo procesas vyks palaipsniui.

Atleidusi skalbėjas Savivaldybė planuoja sutaupyti ne vieną šimtą tūkstančių litų. Tačiau darželių vadovai tokia ekonomija labai abejoja.

Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Vitalijus Satkevičius rėžė, kad miestą valdančiųjų kalbos apie taupymą šiuo atžvilgiu yra blefas. Jis stebėjosi, kad skalbėjų atleidimo klausimas nebuvo svarstomas komitetuose ir Taryboje.

Skaičių kalba

Z.Kukuraitienė tikina, kad atleisti darželių skalbėjas yra Savivaldybės administracijos sprendimas. Ji irgi tam pritaria, nes esą reikia taupyti.

Finansų ir biudžeto skyrius apskaičiavo, kad darželiuose atsisakius skalbėjų ateityje pavyks sutaupyti įspūdingą pinigų sumą. Dabar visų lopšelių-darželių skalbėjų vien tik darbo užmokesčiui su „Sodros“ mokesčiais per mėnesį reikia 34 tūkstančių 300 litų, o per metus - beveik 412 tūkstančių litų. Apskaičiuota, kad atsisakius skalbėjų ir patalynę skalbiant centralizuotai, tai per metus kainuotų apie 180 tūkstančių litų.

„Vien tik darbo užmokesčio lėšų būtų sutaupyta 231 tūkstantis litų. Dar būtų daug sutaupyta papildomai, nes atkristų skalbti naudojamo vandens, elektros energijos, skalbimo miltelių, skalbyklių, kurios yra senos, remonto išlaidos“, - aiškino skyriaus vyriausioji finansininkė Ilona Meilūnienė.

Pasak finansininkės, skaičiuojant kiek pavyks sutaupyti, remtasi lopšelio-darželio „Rūta“, kuris jau seniai neturi skalbėjų ir patalynę skalbia vienoje šias paslaugas teikiančioje įmonėje, patirtimi.

Šiam darželiui per mėnesį skalbimo paslaugos kainuoja 390 litų. Už vieną kilogramą išskalbtų skalbinių, kurių vaikui pakanka mėnesiui, darželis moka 2,85 lito.

Ši suma buvo padauginta iš lopšelius-darželius lankančių vaikų skaičiaus - 4 tūkstančių 443. Sužinota, kad per metus lopšelinukų ir darželinukų patalynės skalbimas kainuos 180 tūkstančių litų. Kiek prireiks išeitinėms kompensacijoms visoms skalbėjoms, neapskaičiuota. Dabar atleidžiamoms šešių darželių darbuotojoms reikės išmokėti 37 tūkstančius 300 litų.

Pasak I.Meilūnienės, iš pradžių didelės ekonomijos nebus, bet ateityje tai atsipirks su kaupu. Apie žmogiškąjį faktorių valdininkai nekalba. Dabar krizė, be to, dalis skalbėjų yra pensinio amžiaus.

Į burnas prisipylė vandens

Apie skalbėjų atleidimą „Sekundė“ mėgino kalbinti lopšelių-darželių vadovus, tačiau jie arba atostogavo, arba nepanoro viešai išsakyti savo nuomonės.

Net savo pozicijos nebijanti viešai išsakyti Miesto ikimokyklinių įstaigų asociacijos vadovė, lopšelio-darželio „Pasaka“ , kuris greitai irgi nebeturės skalbėjos, direktorė Dalija Antanavičienė situaciją komentuoti atsisakė.

Anksčiau „Sekundei“ D.Antanavičienė yra sakiusi, kad neįsivaizduoja darželių be skalbėjų, ir kritikavo Savivaldybės užmačias juos atleisti, motyvuodama, kad įstaigoms prireiks papildomų lėšų patalynei pirkti, nebus, kas rūšiuoja skalbinių ir kt.

Asociacijos vadovė labai abejojo, ar Savivaldybei pavyks sutaupyti. Tokios pat pozicijos laikosi ir V.Satkevičius. Žinia apie atleidžiamas šešių darželių skalbėjas jam buvo staigmena.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra