„Vidutinis statistinis lietuvis išleidžia daugiau negu uždirba, vadinasi, dalis tų pinigų cirkuliuoja neapskaičiuoti, ar vokelių pavidale, kitokia forma. Dalis verslo sukčiauja. (...) Jie kviesdami žmones į darbą skelbime rašo, kad vidutinis atlyginimas 1 tūkst. eurų. Pasižiūri „Sodros“ statistiką ir matai, kad tos firmos vidurkis yra 203 ar 250 eurų. Arba ten yra juodoji buhalterija, vokeliai, arba tokios firmos apgauna žmones“, - Žinių radijui trečiadienį sakė A.Sysas.
Jis įsitikinęs, kad įmonių mokamų atlyginimų skelbimas parodytų, kokius atlyginimus moka tose pačiose sferose dirbančios įmonės.
„Aš manau, tai paskatintų matyti, kaip toje pačioje srityje dirbančių įmonių vidutiniai atlyginimai (atrodo - BNS). Žmogus, eidamas į darbą, jau matytų. Tokias kampanijas jau darė Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“ - jie siųsdavo laiškus. Negali viena statybų firma turėti vidutinį atlyginimą 800 eurų, o kita - tik 300 eurų. Tai kažkas nenormalaus“, - tikino A.Sysas.
Jis teigė, kad toks siūlymas papildomai bendrovėms nekainuotų, be to, būtų galima skelbti ir vyrams bei moterims mokamus atlyginimus.
„Papildomų kaštų tai nekainuoja, aš šalininkas, kad būtų ne tik vidutinis atlyginimas, bet ir vyrų, moterų atlyginimai, jeigu mes kalbame apie lygias teises. Už tą patį darbą turi būti mokama vienodai. (...) Tai pirmiausiai pasitarnautų darbo užmokesčio augimui Lietuvoje“, - sakė socialdemokratas.
Viena iš naujovių, kurias siūloma įtvirtinti kartu su Darbo kodeksu svarstomuose įstatymuose, yra vidutinio darbo užmokesčio, mokamo konkrečioje darbovietėje viešinimas. Tačiau tokiam siūlymui priešinasi darbdavių atstovai.
Naujausi komentarai