Pereiti į pagrindinį turinį

Trišalė taryba imasi spręsti ginčytinus Darbo kodekso klausimus

2017-02-28 04:52

Trišalė taryba antradienį imasi spręsti daugiausiai ginčų sukėlusius naujojo Darbo kodekso klausimus, pavyzdžiui, kokios trukmės turėtų būti darbuotojų atostogos.

A. Ufarto / BFL nuotr.

„Dabar sugrįžtame prie visų klausimų, dėl kurių nesutarėme ir pradėsime fiksuoti visų šalių nuomones. Dėl darbo laiko, atleidimo ar atostogų. Žiūrėsime, kiek spėsime išnagrinėti klausimų, bet tai nėra paskutinis posėdis, kuriame yra nagrinėjamos Darbo kodekso nuostatos. Jei nepavyks rasti sutarimo kažkuriais klausimais, tai jie su užfiksuotomis šalių nuomonėmis keliaus į Seimą“, - BNS sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Per pastaruosius tarybos posėdžius Vyriausybės atstovai, darbdaviai ir profsąjungos sutarė dėl lengvesnių sąlygų gauti nedarbo išmoką, tačiau nepavyko sutarti dėl atostogų trukmės bei darbo tarybų ir profesinių sąjungų kompetencijų paskirstymo. Taryboje nebuvo sutarta ir dėl darbo sutarčių ir atleidimų nuostatų.

Sausio pradžioje po susitikimo su Trišalės tarybos atstovais premjeras Saulius Skvernelis teigė tikintis, jog diskusijos dėl ginčytinų Darbo kodekso straipsnių bus baigtos iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10-ąją, kad joje kodeksas būtų priimtas ir liepos 1 dieną įsigaliotų.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas pusmečiui atidėjo socialinio modelio, kurio viena pagrindinių dalių yra naujas Darbo kodeksas, įsigaliojimą. S.Skvernelis anksčiau žadėjo, kad šie įstatymai bus pataisyti iki 2017-ųjų liepos, kad per pusmetį verslas ir gyventojai galėtų pasirengti būsimoms naujovėms. Jis yra teigęs, kad po pusmečio socialinis modelis bus „visiškai kitoks“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų