Vaitiekūnas: finansinius sukčius atpažinti žmonėms darosi vis sunkiau Pereiti į pagrindinį turinį

Vaitiekūnas: finansinius sukčius atpažinti žmonėms darosi vis sunkiau

Premjerei ir Lietuvos banko (LB) vadovui ruošiantis pristatyti naujas kovos su finansiniais sukčiais priemones, finansų ministras Kristupas Vaitiekūnas sako, kad sukčiavimą gyventojams pastebėti darosi vis sunkiau, tai yra labai didelė ir plačiai išplitusi problema.


<span>Vaitiekūnas: finansinius sukčius atpažinti žmonėms darosi vis sunkiau</span>
Vaitiekūnas: finansinius sukčius atpažinti žmonėms darosi vis sunkiau / Asociatyvi freepik.com nuotr.

„Tas sukčiavimas vis sudėtingėja, vis darosi įtaigesnis, žmonėms vis sunkiau atskirti, kur yra tikri pasiūlymai ir kreipimaisi, o kur sukčių pinklės“, – žurnalistams trečiadienį sakė K. Vaitiekūnas, paklaustas, ar Lietuvoje veikiantys bankai deda pakankamai pastangų apsaugant gyventojus nuo sukčių.

Taip ministras kalbėjo vėliau trečiadienį laukiant premjerės Ingos Ruginienės ir LB valdybos pirmininko Gedimino Šimkaus pristatomų naujų įstatyminių pakeitimų, kurie padėtų užkardyti finansinį sukčiavimą, ypač suaktyvėjusį šiemet, įsigaliojus kaupimo antrojoje pensijų pakopoje pokyčiams.

LB parengtus pasiūlymus K. Vaitiekūnas vadina „visai neblogais“.

„Manau, kad labai teisinga kryptis, jei Lietuvos bankas tuos pasiūlymus pristatys, žinoma, kad juos vertinsime labai rimtai“, – teigė ministras.

BNS rašė, kad LB teigia, jo parengtos priemonės stiprintų vartotojų apsaugą bei mokėjimo paslaugų tiekėjų galimybes užkardyti sukčiavimą.

Premjerė sausį žadėjo pateikti „gerų sprendimų“, kurie padėtų kovoti su sukčiais, pavyzdžiui, ji kėlė idėją, kad mokėjimų pavedimai būtų laikinai užlaikomi – bankas, pastebėjęs sukčiavimą, lėšas galėtų grąžinti.

Paprašytas įvertinti tokią idėją, K. Vaitiekūnas pabrėžė, kad reikėtų apsvarstyti ir galimas siūlymų pasekmes bankiniams procesams.

„Aišku, kad yra argumentacija, kodėl tai galėtų padėti. Bet iš kitos pusės reikėtų įsivertinti visada, kad tokia kiekviena prevencija ir bandymas kažką kontroliuoti lėtina procesus ir didina biurokratinę naštą. Tai reiktų labai gerai pasvarstyti, kurie pasiūlymai yra vertingi, o kuriuos galbūt verta atidėti vėlesniam laikui“, – kalbėjo ministras.

Finansiniai sukčiai suaktyvėjo nuo šių metų pradžios leidus gyventojams atsiimti antrojoje pensijų pakopoje sukauptas lėšas – Lietuvos policija fiksuoja atvejus, kai pinigai išviliojami iš jas jau atgavusių asmenų.

Spėjama, kad sukčiavimo mastai dar labiau išaugs balandį, kai lėšos bus pervestos visiems per pirmąjį ketvirtį pasitraukti iš kaupimo nusprendusiems gyventojams.

Kaip rašė BNS, Lietuvoje pernai spalio pradžioje jau įsigaliojo griežtesnė mokėjimo pavedimo patikra, kuria siekiama sumažinti sukčiavimą bei užtikrinti, kad pinigai pasiektų tikruosius gavėjus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
ML

Prasidėjo nuo mūsų pačių.Kaip džiaugėsi Tapinas, kad išdūrė Žemaitaitį aferistas.Ir tai toleruoja atsakingos institucijos nors žino kas.
1
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų