Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybės kontrolė: Lietuva gali prarasti milijonus eurų

2025-01-09 11:35
BNS inf.

Vėluodama įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (RRF) Lietuva rizikuoja gauti ne visas jai skirtas lėšas – 3,8 mlrd. eurų, taip pat neįvykdyti visų įsipareigojimų, ketvirtadienį skelbia Valstybės kontrolė (VK). 

Valstybės kontrolė: Lietuva gali prarasti milijonus eurų
Valstybės kontrolė: Lietuva gali prarasti milijonus eurų / Freepik.com nuotr.

Pasak institucijos, Lietuva gali nepasiekti rodiklių, susijusių su netaršiais automobiliais, viešomis ir privačiomis elektromobilių įkrovimo prieigomis, startuolių ekosistemos plėtra, mokslo ir verslo skatinimu dalyvauti tarptautinėse mokslo ir inovacijų programose.

„Įvertinę 45 rodiklių rizikingumą nustatėme, kad 12 iš jų nebus pasiekti planuota apimtimi, o 19 gali būti nepasiekti laiku arba pasiekti ne pilnai, todėl rizikuojama gauti ne visą Lietuvai skirtą plano finansavimą ir neįvykdyti su rodikliais susijusių nacionalinių pažangos tikslų švietimo, mokslo, inovacijų, žaliosios pertvarkos srityse“, – pranešime teigė valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas.

Pasak VK, iki pernai lapkričio pabaigos Lietuva vėlavo pasiekti 10 rodiklių (iš 98), iš jų dėl penkių vėluojama pateikti prašymą išmokėti 477,5 mln. eurų paramos.

Likus trečdaliui plano įgyvendinimo laiko sudarytos sutartys dėl 93 proc. investicijų, tačiau jų išlaidos nesiekia 30 proc. Lietuvai skirto finansavimo.

„Tai reiškia, kad per likusį plano įgyvendinimo laiką reikės investuoti ne mažiau kaip 2,8 mlrd. eurų, arba 74 proc. Lietuvai skirto plano finansavimo“, – skelbė Valstybės kontrolė.

Prieš dvejus metus atlikusi auditą VK įvardijo rizikas dėl keturių nepasiektų rodiklių: „Šiandien rizika nepasinaudoti daugiamilijonine parama yra gerokai didesnė.“

Siekiant gauti visą Lietuvai numatytą paramą iki 2026 metų rugpjūčio pabaigos reikia pasiekti 218 rodiklių.

EK pernai spalį patvirtino atnaujintą 3,85 mlrd. eurų vertės Lietuvai skirtų RRF lėšų paketą. Jį sudaro 2,3 mlrd. eurų europinių dotacijų bei 1,55 mlrd. eurų paskolų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų