„Mes prieš keletą metų, kai paskelbėme savo viešųjų pirkimų visos sistemos audito ataskaitą, tai mūsų pagrindinės dvi kryptys buvo, kad mes turime orientuotis kaip šalis į centralizavimą ir supaprastinimą. Tai šiuo metu pateikti siūlymai būtent šitas dvi kryptis ir atliepia“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė.
Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys pastebėjo, kad viešųjų pirkimų mastas tik auga.
„Kai auditą darėme, buvome apytiksliai paskaičiavę, kad kas 8-9 sekundes Lietuvoje įvyksta po viešąjį pirkimą, šiuo metu jau kas 6 sekundes – kad mes visi suprastume mastą, koks tai yra organizmas ir mechanizmas“, – sakė A. Dulkys.
Ekonomikos audito departamento direktorius Julius Lukošius pridūrė, kad būtent mažos vertės pirkimai sudaro daugiau kaip 99 proc. visų pirkimų.
„Jiems gaištamas nemažas laikas, atliekama daug procedūrų, vis tiek galų gale tų visų pirkimų nėra kam ir patikrinti, ar tų procedūrų laikomasi (...) Mūsų vienas iš siūlymų buvo paprastinti mažos vertės pirkimų procedūras“, – sakė J. Lukošius.
Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat siūlo, kad ginčus dėl pirkimo sąlygų privalomai ikiteismine tvarka nagrinėtų Viešųjų pirkimų tarnyba, o vertinant pirkimus būtų skatinamos socialinės ir aplinkosaugos iniciatyvos.
Tokias pataisas prezidentas antradienį pateikė viešoms konsultacijoms. G. Nausėda siūlo, kad nauja tvarka būtų patvirtinta Seimo pavasario sesijoje ir įsigaliotų kitąmet.
Naujausi komentarai