Vežėjams brangs kelionės per Belgiją Pereiti į pagrindinį turinį

Vežėjams brangs kelionės per Belgiją

2016-01-28 08:19
BNS inf.
Vežėjams brangs kelionės per Belgiją
Vežėjams brangs kelionės per Belgiją / M. Vidzbelio/Fotobanko nuotr.

Į Vakarų Europą krovinius vežantys Lietuvos vežėjai Belgiją yra pamėgę dėl pigesnių nei aplinkinėse šalyse degalų, tačiau nuo balandžio 1-osios kelionės per šią šalį smarkiai pabrangs, rašo "Verslo žinios".

Iki šiol belgai drauge su danais, olandais, Liuksemburgu ir Švedija naudojo tą pačią - "Eurovinjetės" sistemą - pavyzdžiui, vienoje iš šalių nusipirkę vinjetę, galiojančią vieną dieną, vežėjai per kelias valandas galėjo įveikti kelias šalis. Nuo šių metų Belgija "Eurovinjetės" sistemos nebenaudos, o nuo balandžio vinjetes belgai iškeis į palydovinę kelių mokesčio sistemą "Viapass" - kiekviena į šalį įvažiuojanti transporto priemonė, sunkesnė nei 3,5 tonų, privalės turėti įrenginį, kuris skaičiuos, kiek kilometrų įveikė automobilis.

Degalų įsigijimo, atsiskaitymo už kelius ir kitas paslaugas vežėjams siūlančios įmonės "DKV Euro Service Baltikum" direktoriaus Artūro Michejenkos skaičiavimais, anksčiau važiuojant per Belgiją tekdavo mokėti už laiką, kurį automobilis važiuoja šalyje, ir vinjetė dienai kainuodavo apie 8 eurus, o mokant už nuvažiuotus kilometrus šis mokestis išaugs iki 18-20 eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra