Didžiausias atotrūkis tarp paprastų darbuotojų ir jų vadovų algų yra vidaus reikalų bei švietimo ir mokslo sektorių biudžetinėse ištaigose, pavaldinių ir vadovų atlyginimai čia skiriasi 3—4 kartus.
Vidutinis darbo užmokestis pernai labiausiai didėjo valstybei priklausančiose akcinėse ir uždarosiose akcinėse bendrovėse bei valstybės įmonėse. Ministerijose darbo užmokesčio vidurkis 2015-aiais pakilo kiek daugiau nei 2 proc., o Vyriausybės įstaigose ir Vyriausybei atskaitingose įstaigose -11 proc., įstaigose prie ministerijų - maždaug 3 proc.
SEB banko prezidento patarėjas ekonomistas Gintanas Nausėda „Lietuvos žinioms“ sakė, kad Vidaus reikalų ministerijos parengtoje ataskaitoje atsispindintys netolygūs algų pokyčiai dar kartą rodo, jog viešajame sektoriuje, kalbant apie darbo užmokestį, - netvarka.
Anot dienraščio, Vidaus reikalų ministerijos parengtoje ataskaitoje viešojo sektoriaus darbuotojų vidutinis darbo užmokestis - 675 eurai - lyginamas su vidutiniu atlyginimu privačiame sektoriuje. Pernai jis buvo 696 eurai. „Lyginame kėdę su veidrodžiais. Nelygu sektorius, nelygu kvalifikacija. Galiausiai reikia įvertinti ir šešėlinio atlyginimo svarbą. Taigi realus atotrūkis tarp viešojo ir privataus sektoriaus kur kas didesnis“, - sakė G.Nausėda.
Naujausi komentarai