Jų bendra mokesčių nepriemoka – 528,9 mln. eurų.
Tarp didžiausią nepriemoką turinčių įmonių yra „Bennet distributors“ (19,9 mln. eurų), „Autobrava“ (16,8 mln. eurų), „Lytagra“ (apie 11,2 mln. eurų), skelbiama sąraše, kuris bus atnaujinamas kiekvieną pirmadienį.
„Atkreipiame dėmesį, jog įmonės, nukentėjusios nuo COVID-19, net ir tuo atveju, kai turi mokestinę nepriemoką, yra laikomos neskolingomis biudžetui ir skelbiama informacija neturi įtakos nei jų veiklos vykdymui, nei dalyvavimui viešuose pirkimuose“, – pranešime sako VMI sako Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.
Nuo pandemijos nukentėjusios įmonės, kurių nepriemoka viršija 100 tūkst., į biudžetą šiemet jau sumokėjo 582,2 mln. eurų.
VMI primena, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus yra įtraukta per 62 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia (apie 22 tūkst.).
Iš viso COVID-19 neigiamas pasekmes patyrusios įmonės turi apie 735,1 mln. eurų mokestinę nepriemoką.
Pusės mokesčių mokėtojų, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, bendra mokestinė nepriemoka nesiekia 1 tūkst. eurų. Tik 1 proc. įmonių turi nepriemoką, kuri viršija 0,5 mln. eurų ir tai sudaro 54 proc. visų bendros mokestinės nepriemokos.
Nuo kovo 16 dienos jau yra sudaryta 2 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių su įmonėmis ir gyventojais, 131,2 mln. eurų sumai.
Mokestinės pagalbos priemonės – atleidimas nuo delspinigių ir mokesčių išieškojimo veiksmų stabdymas galioja mokesčiams, susidariusiems iki šių metų gruodžio pabaigos, galios dar du mėnesius po to. Iki kitų metų vasario 28 dienos įmonės turi teisę supaprastinta tvarka ir nustatytomis sąlygomis sudaryti mokestinės paskolos sutartį be jokių palūkanų.
Naujausi komentarai