Euro zona yra nestabili, nes Bendrijos narės yra susiskaldžiusios, mano „Nordea“ banko ekonomistas. Pasak Žygimanto Maurico, didžiausių problemų jos ekonomikai kelia ne eskaluojama Graikijos skolų krizė, o migrantų iš Šiaurės Afrikos problema.
Ekonomistas teigia, kad artimiausiu metu turėtų paaiškėti, ar Europos Centrinio Banko (ECB) pradėtas kiekybinis skatinimas nuves Europą JAV pavyzdžiu, kur po tokios programos ekonomika ėmė augti, ar Japonijos, kurios ekonomika stagnuoja.
„Klausimas paprastas, kokiu keliu euro zona pasuks: ar bus kaip JAV, ar panašesnė į Japoniją“, - antradienį spaudos konferencijoje sakė Ž.Mauricas.
„Jeigu Europa būtų vieninga, ji būtų stipri, tą akcentuojai euro zonos vadovai“, - pridūrė jis.
Kaip pagrindinę problemą Ž.Mauricas išskiria imigrantų krizę.
„Imigrantų krizė - kuo ji gali būti pražūtinga Europai - yra tai, kad valstybės gali pyktis viena su kita. Europa nesugeba rasti bendro sprendimo, kaip su tuo kovoti ir dėl to kenčia tokios valstybės, kaip Italija. (...) Ir tai gali suskaldyti Europą“, - teigė Ž.Mauricas.Ekonomistas taip pat teigė, jog G
raikija toliau skatins ekonominį nestabilumą. Anot jo, yra keletas galimų scenarijų, tačiau labiausiai tikėtinas, kad Atėnams bus pratęsta pagalbos programa.
„Labiausiai tikėtinas laiko tempimo scenarijus - tai yra, kad Graikijai bus pratęsta dabartinė pagalbos programa, bet skola nebus sumažinta. Tęsis neapibrėžtumas, tęsis klausimas, ar Graikija pajėgs grąžinti skolas“, - aiškino Ž.Mauricas.
Kiti variantai, kurie yra mažiau tikėtini, pasak Ž.Maurico, yra dalies Graikijos skolos nurašymas bei galimybė, kad šalis pasitrauks iš euro zonos.
Naujausi komentarai