Pereiti į pagrindinį turinį

Žuvų perdirbimo įmones kviečiame kreiptis paramos

2022-03-14 03:00
DMN inf.

Nuo kovo 1 d. iki balandžio 28 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje bus renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos (Veiksmų programa) penktojo Sąjungos prioriteto „Prekybos ir perdirbimo skatinimas“ priemonės „Žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimas“ supaprastintąsias taisykles (Priemonė).

Žuvų perdirbimo įmones kviečiame kreiptis paramos
Žuvų perdirbimo įmones kviečiame kreiptis paramos / Nuotrauka „Arthouse Studio“ iš Pexels.com

Konkretus priemonės tikslas – investicijų į perdirbimo sektorių skatinimas. Taip pat priemone prisidedama prie Europos Sąjungos horizontaliojo principo „Darnus vystymasis“ tikslo „Ekonomikos augimo skatinimas“ įgyvendinimo, skatinant investicijas perdirbimo sektoriuje ir kuriant naujas darbo vietas.

Kas gali teikti paraiškas gauti paramą?

Paraiškas pagal Priemonę gali teikti labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, užsiimančios ar planuojančios užsiimti žvejybos ir (ar) akvakultūros produktų perdirbimu. Paramos paraiškas gali teikti tik pareiškėjas be partnerių, pareiškėjo atstovas turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus.

Kokie atrankos kriterijai taikomi pareiškėjui?

Projektų pirmumo atrankos kriterijai:

· Pareiškėjas yra labai maža, maža įmonė, užsiimanti arba planuojanti užsiimti žuvininkystės ir (arba) akvakultūros produktų perdirbimu:

– pareiškėjas yra labai maža įmonė – suteikiama 10 balų;

– pareiškėjas yra maža įmonė – suteikiami 5 balai.

· Pareiškėjas yra įmonė, įregistruota ne mažiau kaip prieš 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo dienos, o pajamos iš žvejybos ir (arba) akvakultūros produktų pardavimo pagal ataskaitinių metų metinės finansinės atskaitomybės dokumentus sudaro ne mažiau kaip 50 proc., – suteikiama 20 balų.

· Pareiškėjas ketina perdirbti, apdoroti savo užaugintus akvakultūros produktus. Paties užauginti akvakultūros produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 20 proc. visos perdirbamos žaliavos kiekio (vertinamas laikotarpis pradedant pirmaisiais metais, einančiais po projekto įgyvendinimo metų, ir baigiant paskutiniais metais, einančiais prieš projekto kontrolės laikotarpio pabaigos metus) – suteikiama 20 balų.

· Projekte skatinamas socialinis poveikis: įgyvendinimus projektą, bus padidintas ir, pradedant pirmaisiais metais, einančiais po projekto įgyvendinimo metų, ir baigiant paskutiniais metais, einančiais prieš projekto kontrolės laikotarpio pabaigos metus, išlaikytas darbo vietų skaičius (ataskaitiniais metais buvęs darbuotojų skaičius lyginamas su pirmaisiais metais po projekto įgyvendinimo esančiu darbuotojų skaičiumi (vertinama visos darbo vietos ekvivalentu):

– sukūrus 1 darbo vietą – suteikiama 10 balų;

– sukūrus 2 ir daugiau darbo vietų 0 – suteikiama 20 balų.

· Pareiškėjas prašo mažesnio paramos intensyvumo nei nustatytas galimas didžiausias paramos intensyvumas. Skiriama po 1 balą už kiekvieną paramos intensyvumo susimažinimą 1 procentiniu punktu, bet ne daugiau kaip 10 balų.

· Pareiškėjas numato perdirbti (iš viso pagal šį kriterijų suteikiama ne daugiau kaip 20 balų):

– žuvis, kurios negali būti skirtos žmonėms vartoti, – suteikiama 10 balų;

– ekologinę produkciją – suteikiama 10 balų;

– invazines Baltijos jūros žuvų rūšis (grundalus) – suteikiama 20 balų.

Kokios investicijos yra remiamos pagal Priemonę?

Remiamos investicijos į žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimo veiklas:

– kuriomis prisidedama prie energijos taupymo arba poveikio aplinkai mažinimo, įskaitant atliekų apdorojimą;

– kuriomis gerinamos saugos, higienos, sveikatos ir darbo sąlygos;

– kuriomis remiamas sužvejotų žuvų, kurios negali būti skirtos žmonėms vartoti, perdirbimas;

– kurios susijusios su šalutinių produktų, susidarančių pagrindinės perdirbimo veiklos metu, perdirbimu;

– kurios susijusios su ekologinės akvakultūros produktų perdirbimu;

– kurios padeda sukurti naujus ar patobulintus produktus, naujus ar patobulintus procesus arba naujas ar patobulintas valdymo ir organizavimo sistemas.

Koks Priemonės galimas intensyvumas?

Projektui įgyvendinti teikiamos paramos intensyvumas gali būti iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (išskyrus atvejus, kai prašoma mažesnio paramos intensyvumo). Likusios projekto tinkamų išlaidų dalies bei visų netinkamų projekto išlaidų finansavimą turi užtikrinti paramos gavėjas.

Didžiausia galima paramos projektui suma yra 50 000 eurų. Paramos paraiškų priėmimo etapui skiriama 400 000 eurų.

Kokie pareiškėjo įsipareigojimai?

Pareiškėjas įsipareigoja apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti bus panaudota parama, kurio pirkimo vertė (įskaitant PVM) viršija 10 000 eurų, nuo mokėjimo prašymo pateikimo dienos iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos (didžiausiu turto atkuriamosios vertės draudimu nuo visų galimų rizikos atvejų projekto įgyvendinimo laikotarpiu, o įgyvendinus projektą – likutine verte, atsižvelgiant į atitinkamos rūšies turto naudojimo laiką ir taikomas turto nusidėvėjimo normas, esant draudimo paslaugų prieinamumui).

Taip pat nekeisti remiamos veiklos pobūdžio, numatytų investicijų, projekto įgyvendinimo sąlygų ir nuosavybės formos, pateikti detalų atliktų darbų aprašą ir apimtis. Baigus numatytus statybos ir (arba) statinio ir technologinių inžinerinių sistemų įrengimo darbus pateikti statybos baigimo dokumentus (ne vėliau kaip kartu su paskutiniuoju mokėjimo prašymu). Pareiškėjas sutinka, kad veikla, susijusi su projekto įgyvendinimu, būtų tikrinama po paramos paraiškos pateikimo dienos bet kuriame projekto įgyvendinimo etape ir projekto kontrolės laikotarpiu.

Paramos gavėjas, teikdamas galutinį mokėjimo prašymą, kartu pateikia galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą, o 5 metus po galutinio lėšų išmokėjimo, t. y. per 4 mėnesius kiekvieniems kalendoriniams metams pasibaigus, – užbaigto projekto metinę ataskaitą. Ataskaitų formos pateikiamos NMA interneto svetainėje.

Per kiek laiko reikia įgyvendinti projektą?

Projekto įgyvendinimo laikotarpis negali viršyti 24 mėnesių nuo paramos sutarties pasirašymo. Siekdamas, kad paramos lėšos būtų išmokėtos iki 2023 m. gruodžio 31 d., paramos gavėjas turi suplanuoti projekto veiklas taip, kad jis pateiktų NMA paskutinį mokėjimo prašymą ne vėliau iki 2023 m. spalio 1 d.

Ar numatytas kontrolės laikotarpis?

Taip, vadovaujantis Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos administravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. 3D-75 (Administravimo taisyklės), 3.33 papunkčiu, žuvininkystės projekto kontrolės laikotarpis – laikotarpis nuo paskutinio mokėjimo prašymo ir galutinės žuvininkystės projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikimo iki paskutinio paramos išmokėjimo dienos ir penkerių metų laikotarpis nuo paskutinio paramos išmokėjimo dienos, per kurį tikrinama, kaip paramos gavėjas laikosi paramos paraiškoje numatytų įsipareigojimų, įskaitant ir projekte numatytos veiklos vykdymą bei naujai sukurtų darbo vietų išlaikymą.

Kur ir kaip galima pateikti paraišką?

Paramos paraiškos Nacionalinei mokėjimo agentūrai teikiamos pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu, siunčiant jas elektroniniu paštu [email protected], arba teikiamos naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacinės sistemos (ŽŪMIS) portalo interneto prieigoje adresu www.zumis.lt pranešimų siuntimo funkcionalumu (ŽŪMIS meniu punktas „Pranešimai“) Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.

Užsakymo nr: 1812127

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra