Pereiti į pagrindinį turinį

„Agrokoncernas“ prašo paaiškinti, kuo jis įtariamas

2018-02-26 07:51

„Agrokoncerno“ vadovas kreipiasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydamas nurodyti, kokių teisės aktų pažeidimų padarymu bendrovė yra kaltinama ar įtariama, nes bendrovei apie tai žinoma tik iš žiniasklaidos.

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis / M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

„Agrokoncernui“ nėra žinoma, kokiais nusižengimais bendrovė yra kaltinama. Jokio tyrimo pažyma nebuvo paviešinta, tačiau skaitome ir girdime tik įvairias jos interpretacijas, todėl matydami verslo skaidrumui ir demokratijai ypač ydingą situaciją, leidžiančią manipuliuoti turima informacija, prašome, kad VRK pateiktų bendrovei žiniasklaidoje minimą tyrimo pažymą ir ją viešintų“, - sako UAB „Agrokoncernas“ direktorius Edgaras Šakys.

Pasak jo, apie VRK pažymą, aptariamą viešoje erdvėje, bendrovė sužinojo tik iš žiniasklaidos. E. Šakio teigimu, atsižvelgdamas į tai, kad žiniasklaidoje pateikiama informacija apie bendrovės skirtą paramą įvairiems juridiniams asmenims 2013-2016 metais, UAB „Agrokoncernas“ savo iniciatyva pirmadienį VRK pateiks Paramos teikimo metines ataskaitas šiuo laikotarpiu. „Agrokoncerno“ vadovas atkreipia dėmesį, kad šie duomenys teisės aktuose nustatyta tvarka buvo teikiami Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), visi su tuo susiję mokesčiai sumokėti.

„Žiniasklaidoje buvo teigiama, kad VRK turėjo kreiptis į VMI, todėl raginame VRK tai padaryti kuo skubiau, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl mūsų veiklos skaidrumo. Jei komisija to nepadarys artimiausiu metu, į VMI kreipsimės mes patys“, - sako UAB „Agrokoncernas“ vadovas E. Šakys.

Pasak jo, įmonė institucijoms teiks visus reikalingus dokumentus, su kuriais institucijos pageidaus susipažinti.

„Agrokoncerno“ vadovą į VRK kreiptis paskatino vasario 21-22 dienomis žiniasklaidoje pasirodžiusios žurnalistės publikacijos ir vasario 23 d. šių publikacijų autorės interviu vienai iš televizijų apie VRK išvadą, kurioje minima „Agrokoncerno“ teikta parama. Interviu žurnalistė teigė, kad pagal minėtą išvadą VMI galėtų bausti „Agrokoncerną“ „už galimą pelno mokesčio slėpimą, t.y. per labdarą nuslepiamą pelno dalį, už kurią nereikia mokėti mokesčių“. Koncernas siekia išsiaiškinti, ar tokia yra VRK rengto tyrimo išvada, ar tai žurnalistės interpretacija.

Tuo tarpu pirmadienio vakarą Laisvos visuomenės instituto pateiktame komentare sakoma: „Pastaruoju metu viešojoje erdvėje iškilo abejonės, kad Laisvos visuomenės institutas (LVI) gali būti finansiškai susijęs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei įmonių grupe „Agrokoncernas“. LVI neigia tokius įtarimus ir užtikrina, kad LVI nei iš LVŽS, nei iš „Agrokoncerno“ ar su juo susijusių įmonių nuo savo įsteigimo pradžios 2013 m. nėra gavęs jokios finansinės paramos.

Iki šiol LVI Registrų centrui teikdavo veiklos ataskaitą, viešai nenurodydamas atskirų finansinių rėmėjų - juridinių asmenų - duomenų ir paramos vertės, kadangi viešųjų įstaigų veiklą reglamentuojantys įstatymai neįpareigojo to daryti. LVI gerbia kai kurių rėmėjų sprendimą nesigirti teikiama parama nevyriausybinėms organizacijoms. Veiklos ataskaitoje nenurodydamas paramą teikusių juridinių asmenų ir kiekvieno iš jų paramos vertės LVI ne tik nepažeidė įstatymų nuostatų, bet ir užtikrino kai kurių rėmėjų pageidaujamą anonimiškumą.

Nuo 2018 metų sausio 1 dienos įsigaliojo Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimas, pagal kurį metinėje veiklos ataskaitoje viešoji įstaiga, pateikdama informaciją apie iš juridinių asmenų gautą paramą, turi atskirai nurodyti kiekvieną paramą suteikusį juridinį asmenį, jo suteiktos paramos dalyką ir vertę. Ateityje, kaip ir iki šiol, LVI savo veikloje vadovausis Lietuvos Respublikoje galiojančiais įstatymais“, - teigiama LVI komentare.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų