„Netgi ne tik investicijų į įmones pokalbiai vyksta, yra ir įmonių, kurios planuoja čia tiesiog į gamybą investuoti. Kol kas tie pokalbiai nėra vieši. Kai turime konkrečius susitarimus, tada viską paviešiname“, – žurnalistams trečiadienį sakė Aušrinė Armonaitė.
Pasak ministrės, bendri Lietuvos projektai su Taivanu planuojami panašiuose sektoriuose, be to, Taivaną taip pat domina trumpo dažnio lazerių gamyba Lietuvoje.
„Lietuva specializuojasi trumpo dažnio lazerių gamyboje (...) jie yra jau naudojami pasaulyje – ir pramonėje, ir universitetuose. Tas labai domina Taivaną, nes jie patys tokiuose lazeriuose nesispecializuoja“, – teigė ministrė.
„Aš prognozuočiau, kad ir daugiau įmonių tiek eksporto, tiek galbūt ir investicijų prasme dar turės galimybių“, – pridūrė ji.
A. Armonaitės teigimu, „Teltonikos“ sutartis su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis leidžia Lietuvai tapti „viena pažangiausių ekonomikų pasaulyje“.
„Jeigu Lietuvoje mes tai pradedame gaminti (puslaidininkių lustus – BNS), mes tampame viena pažangiausių ekonomikų pasaulyje. „Teltonika“ yra pasiruošusi tą padaryti, o daugiausia puslaidininkių gaminių – 80 procentų – į pasaulį ateina iš Taivano“, – teigė A. Armonaitė.
„(Ši sutartis – BNS) nėra tik apie pinigus – tai yra žinios, technologijos perdavimas – tai yra ir specialistų dalyvavimas, ir mokymai, ir visi kiti dalykai. Tai yra kur kas daugiau ir jokia kita šalis tokios partnerystės neturės. Kartais ne vien tik sumomis galime matuoti, nes pridėtinės vertės technologijų perdavimas sukurs kur kas daugiau“, – sakė ministrė.
Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupė „Teltonika IoT Group“ trečiadienį pranešė su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu pasirašiusi 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šį susitarimą pavadino istoriniu
„Susitarimą dėl puslaidininkių technologijų perdavimo galima vadinti istoriniu, jis atveria galimybes plėtoti naują aukštos pridėtinės vertės pramonę Lietuvoje. Naujos Taivano investicijos ir eksporto leidimai leis dar labiau sustiprinti lazerių ir biotechnologijų gamybos sektorių bei eksportuoti aukštos kokybės lietuviškus jautienos produktus“, – pranešime sakė G. Landsbergis.
Trečiadienį taip pat paskelbta, kad aukštųjų technologijų grupės „Global BOD Group“ saulės modulių gamintoja „SoliTek“ iš Taivano importo ir eksporto banko „Eximbank“ gaus 8 mln. eurų kredito liniją ir tokiu būdu pirmoji Lietuvoje pasinaudos 1 mlrd. dolerių paskolų fondu bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams.
Be to, Taivano įkurtas 200 mln. JAV dolerių vertės Vidurio ir Rytų Europos investicijų fondas investuos 3,5 mln. eurų į lietuvišką gyvybės mokslų įmonę „Oxipit“. Apie pirmąją fondo investiciją į lazerių technologijas vystantį Lietuvos startuolį „Litilit“ paskelbta 2022 metų lapkritį.
2022 metų sausio-lapkričio mėnesiais Lietuvos eksportas į Taivaną augo 32 proc. – nuo 19,51 mln. iki 25,72 mln. eurų, 77 proc. viso eksporto į Taivaną buvo lietuviškos kilmės.
Naujausi komentarai