Už konkurencijos įstatymo pažeidimus saugos bendrovei "G4S Lietuva" dar kartą skirta 9,438 mln. litų bauda. Tokia pat bauda įmonei buvo skirta 2012 metų gruodį, kai ji ir trys bankai buvo nubausti bendra 57 mln. litų bauda. Tačiau bankai buvo išteisinti, o saugos bendrovė baudos nesumokėjo.
Antradienį Konkurencijos taryba nutarė, kad "G4S Lietuvos" veiksmai pažeidė įstatymą ir skyrė baudą.
"Taryba nustatė, kad "G4S Lietuva" veiksmais buvo padaryta esminė žala sąžiningos konkurencijos laisvei, o konkurencijos suvaržymai turėjo įtakos tiesioginio inkasavimo paslaugas perkantiems bankų klientams.Įvertinus visas aplinkybes, įskaitant pažeidimo trukmę ir mastą, tyrimas negalėjo būti nutrauktas, priėmus įmonės įsipareigojimus", - rašoma tarybos pranešime spaudai.
Tyrimas dėl susitarimų pinigų tvarkymo rinkoje buvo atnaujintas balandžio pradžioje, vykdant Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutartį įvertinti, ar dėl "G4S Lietuvos" įsipareigojimų tyrimas galėjo būti nutrauktas, neskiriant įmonei baudos.
LVAT šių metų balandį išteisino bankus ir panaikino jiems skirtas baudas, bet kartu nutarė, kad "G4S Lietuva" dėl savo veiksmų turėtų būti atsakinga, o Konkurencijos tarybai nurodė įvertinti procedūrinius tyrimo elementus. Pasak teismo, "G4S Lietuva" bandė pateikti tarybai įsipareigojimus peržiūrėti ir keisti sutartis su bankais, tačiau taryba jų nepriėmė ir galiausiai įmonei skyrė baudą.
Taryba 2012 metų pabaigoje nustatė, kad dėl "G4S Lietuvos" veiksmų pinigų tvarkymo ir inkasavimo paslaugų paklausa ir pasiūla didelėje rinkos dalyje buvo įšaldyta, o konkurencija reikšmingai apribota. Tyrėjų teigimu, "G4S Lietuvos" konkurentai galėjo konkuruoti tik dėl iki 15 proc. rinkos dalies, o bankų klientai negalėjo pasirinkti kito paslaugų tiekėjo.
Didžiausia bauda tuomet skirta SEB bankui - 24,81 mln. litų. "Swedbank" nubaustas 14,244 mln. litų, "G4S Lietuva" - 9,438 mln. litų, DNB bankas - 8,63 mln. litų bauda.
Naujausi komentarai