Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl lietuviško mobiliojo parašo atidavimo estams – kaltųjų paieškos

2018-11-15 06:29
BNS inf.

Valstybės įmonė Registrų centras faktiškai „padovanojo“ lietuvišką mobilųjį elektroninį parašą privačiai estų bendrovei, tarp kurios akcininkų – didieji Skandinavijos bankai. Susisiekimo ministras ir dabartinis Registrų centro vadovas teigia, kad sprendimus priėmė ankstesnė įmonės vadovybė, atliekamas auditas, praneša LRT.

Dėl lietuviško mobiliojo parašo atidavimo estams – kaltųjų paieškos
Dėl lietuviško mobiliojo parašo atidavimo estams – kaltųjų paieškos / M.Morkevičiaus/ELTA nuotr.

Registrų centras šiemet prarado apie 70 proc. jo teiktų sertifikatų mobiliajam parašui vartotojų – daugiau kaip 200 tūkst. klientų. Juos „nusinešė“ telekomunikacijų bendrovės, apsisprendusios naudotis ne Registrų centro, o Estijos bendrovės „SK ID Solutions“ paslaugomis. Kaip teigia operatoriai, estai pasiūlė saugesnius sertifikatus ir patikimesnius sprendimus.

LRT teigimu, pokyčius lėmė virtinė „keistų sutapimų“. Pavyzdžiui, dabartinis Registrų centro valdybos pirmininkas Egidijus Vaišvilas yra dirbęs bendrovės „Telia“ lietuviškame padalinyje, kuris tuo metu vadinosi „Omnitel“. E. Vaišvilas tvirtina, kad santykių su buvusiais kolegomis nepalaiko, tad ir „SK ID Solutions“ reikalais nesirūpina.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad už mobiliojo parašo klientų praradimą atsakinga ankstesnė Registrų centro vadovybė. Esą visi sprendimai buvo padaryti iki naujosios valdybos darbo pradžios. Pasak jo, šiuo metu atliekamas susidariusios situacijos auditas.

Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius pripažįsta, kad anksčiau Lietuvoje likdavę pinigai dabar nukeliaus į estų bendrovę. Nors jis pridūrė, kad tai nebuvo ypač didelės pajamos Registrų centrui. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Susisiekimo ministerijoje atliekamas auditas.

Registrų centras nurodo, kad pernai jo pajamos, gautos už elektroninio parašo paslaugos teikimą, siekė 190 tūkst. eurų. Per pirmus 10 šių metų mėnesius šios pajamos sudarė 110 tūkst. eurų, o kitais metais, pasak LRT, greičiausiai bus dar mažesnės.

Anot LRT, po 25 proc. „SK ID Solutions“ akcijų valdo bankų SEB ir „Swedbank“ estiški padaliniai. Dar 50 proc. akcijų turi Švedijos ryšių bendrovės „Telia“ antrinė kompanija Estijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų