Pereiti į pagrindinį turinį

ESO pradėjo 150 mln. eurų vertės išmaniųjų elektros skaitiklių projektą

2022-09-06 09:17

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), rugpjūtį pradėjusi diegti išmaniuosius elektros skaitiklius, antradienį pažymėjo oficialią projekto pradžią – įmonė Vilniaus privačių namų kvartale Kalnėnuose sumontavo pirmuosius įrenginius.

Asociatyvi nuotrauka

„Skaitiklių keitimas – vienas iš ESO strateginių tikslų, kuris turės įtakos visai šalies ekonomikai – mes turėsime visiškai skaitmenizuotą tinklą su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis, o konkretus vartotojas galės sutaupyti apie 6 proc. išlaidų“, – renginyje žurnalistams sakė laikinai einantis ESO vadovo pareigas Renaldas Radvila.

Anot jo, naujieji įrenginiai taps neatsiejama tinklo dalimi, didins konkurenciją rinkoje, suteiks postūmį kurtis naujoms paslaugoms.

LNK reportažas:

ESO Išmaniosios apskaitos valdymo departamento vadovė Aurelija Židickytė-Orvydė sakė, kad vieno skaitiklio keitimas užtruks iki pusvalandžio ir bus nemokamas.

„Kiekvienas klientas apie numatomą skaitiklio keitimą bus informuotas asmeniškai. Skaitiklį keis ESO inžinieriai. Nei už keitimą, nei vėliau už skaitiklius mokėti gyventojams nereikės“, – sakė ESO atstovė.

„Be abejo, sukčių gali atsirasti, tačiau pabrėžiame, kad vartotojai už skaitiklio keitimą nieko neturi mokėti: nei grynais, nei pavedimu“, – pridūrė A. Židickytė-Orvydė.

ESO atstovės teigimu, įrenginio pakeitimo kaina vėliau bus įskaičiuota į elektros tiekimo tarifą – skaičiuojama, kad ji sieks apie 0,05 cento už kWh. Vienas išmanusis įrenginys kainuoja apie 40 eurų.

Pasak ESO, išmanieji skaitikliai taps įrankiu, leisiančiu lengvai ir suprantamai matyti savo vartojimo duomenis, analizuoti ir keisti vartojimo įpročius: jie nuotoliniu būdu perduos elektros suvartojimo duomenis ir tinklo parametrus, todėl ESO galės greičiau ir tiksliau nustatyti bei šalinti gedimus, efektyvinti tinklo veiklą, o gyventojams nebereikės patiems nurašinėti ir deklaruoti skaitiklių rodmenų.

Išmanieji skaitikliai gyventojams, per metus naudojantiems daugiau nei 1 tūkst. kWh elektros, bei visoms įmonėms, bus įrengti iki 2025 metų pabaigos. Nuo 2026 metų skaitikliai bus keičiami visiems likusiems, pasibaigus senųjų skaitiklių metrologinei patikrai.

1,2 mln. išmaniųjų skaitiklių už daugiau nei 105 mln. eurų (su PVM) įdiegs konkursą laimėjusi Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“.

Bendra didžiausio Baltijos šalyse išmaniosios apskaitos projekto vertė siekia iki 150 mln. eurų – be skaitiklių, ją sudaro dabartinių sistemų vystymas, informacinių sprendimų kūrimas bei paslaugos, taip pat klientų bei visuomenės informavimas.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) patvirtinta kaštų ir naudos analizė rodo, kad išmanieji skaitikliai visiems vartotojams bus įdiegti iki 2037 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų