„Šiandien po ilgų svarstymų ir konsultacijų su teisininkais ir po vakar gauto Valstybės tarnybos departamento (VTD – BNS) išaiškinimo pasirašiau įsakymą, pagal kurį nuo rytojaus atleidžiu E. Bėrontą iš pareigų“, – BNS sakė Giedrius Surplys.
„Mes kreipėmės į VTD prašydami išaiškinti, kaip jie mato šitą situaciją. Vakar gavome atsakymą, kuris patvirtina, kad gavus tokį VSD raštą, žmogus turi būti atleistas iš pareigų“, – pridūrė jis.
Anot jo, atleisti E. Bėrontą užtruko, nes siekta išsiaiškinti, kad po teismų sprendimų nebūtų prielaidų jam grįžti į darbą.
„Iš tikrųjų VSD pažyma yra, tačiau sprendimą turiu priimti aš. Ta VSD pažyma buvo apskųsta teismui ir dėl to tiesiog nenorėjau pakartoti kitų ministrų klaidų, norėjau padaryti viską teisingai, kad atleidimas būtų visiškai teisėtas ir nesudarytų prielaidų žmogui vėl grįžti į darbą po teismo procesų“, – sakė G. Surplys.
Jis pridūrė, kad E. Bėrontą vertina kaip gerą vadybininką.
„Aš asmeniškai E. Bėrontą vertinu kaip gerą vadybininką, vadovą, sulaukiau labai daug atsiliepimų iš ūkininkų, kad jie jį palaiko, vakar sulaukėm ir NMA profsąjungų atstovų palaikymo“, – teigė ministras.
VSD atstovė spaudai Aurelija Katkuvienė anksčiau BNS sakė, kad rekomendacija žemės ūkio ministrui neleisti E. Bėrontui dirbti su įslaptinta informacija pateikta balandžio 29 dieną. VSD poziciją E. Bėrontas apskundė teismui, kuris priėmė nagrinėti skundą, tačiau atmetė prašymą laikinai sustabdyti VSD rašto galiojimą ir leisti jam dirbti su slapta informacija.
Ministras BNS teigė neprisimenantis, kada tiksliai pasirašė raštą, kad E. Bėrontas negali dirbti su slapta informacija, tačiau teigė, kad tai padarė tą pačią arba kitą dieną po VSD pateikimo.
„E. Bėrontas tikrai neturėjo teisės dirbti su slapta informacija, aš buvau jam uždraudęs tą daryti, todėl neįžvelgiu grėsmės, kad jis tą mėnesį, kol aš priiminėjau sprendimą, dirbo“, – sakė jis.
NMA direktorius pagal pareigybę privalo turėti leidimą dirbti ar susipažinti su slapta informacija.
LVAT pernai rugsėjį grąžino E. Bėrontą į Europos Sąjungos paramą skirstančios agentūros vadovus, be to, jam buvo sumokėta beveik 22,3 tūkst. eurų kompensacija.
E. Bėrontą buvo atleidęs tuometinis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, remdamasis gauta informacija iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.
VSD argumentai – niekiniai
E. Bėrontas pareiškė, kad VSD pažymos turinys – niekinis. Be to, agentūra esą niekada nedirbo su slapta informacija.
„Politikai neturėtų mojuotis pažymomis ar rekomendacijomis, kurios tiesiog jau praėjusiame teismo procese yra išnagrinėtos ir naujų jokių aplinkybių, kurios leistų kažkuo abejoti, nėra, nes šįkart, ačiū Dievui, kad aš bent jau mačiau, turiu informacijos, kas yra parašyta ir esu su tuo supažindintas, galiu drąsiai teigti, kad čia niekiniai argumentai“, – BNS sakė E. Bėrontas.
Jis teigė ministro sprendimą jį atleisti skųsiąs teismui.
E. Bėrontas teigia manęs, kad jo teisė dirbti su įslaptina informacija buvo atstatyta dar pernai rugsėji, kai jis teismo sprendimu buvo sugrąžintas į darbą.
„Po teismo proceso jinai (teisė dirbti su slapta informacija – BNS) turėjo būti atstatyta, bet ministras teismo sprendimo 2018 metų rugsėjo 26 dienos neįvykdė. Apie tai aš sužinojau šiek tiek vėliau, maniau, kad tiesiog įsakymu atstatyta ir tiek“, – teigė jis.
E. Bėrontas sako, kad jo vadovavimo laikotarpiu NMA nėra dirbusi su jokia slapta informacija.
„Juokingiausia tai, kad agentūra nuo 2014 metų, kai dirbu, nėra gavusi jokios informacijos. Agentūra neatlieka jokių ikiteisminių tyrimų, neatlieka jokios kontražvalgybos, nedirba su jokia slapta informacija. (...) Uždraudė dirbti su tuo, su kuo mes nedirbam“, – sakė jis.
Anot VSD atstovės Aurelijos Katkuvienės, E. Bėrontas nuo pat sugrąžinimo į darbą neturėjo teisės dirbti su įslaptinta informacija, nes vyko jo patikrinimas.
„Kol vyksta patikrinimo procedūra, tol žmogus neturi leidimo dirbti su įslaptinta informacija. Tai yra normali praktika, visuomet taip ir vykdavo“, – BNS sakė ji.
Naujausi komentarai