Pereiti į pagrindinį turinį

Laikas sugriauti mitus – visa tiesa apie atskiras ir integruotas skalbykles bei džiovykles

2021-05-31 11:23
DMN inf.

Įrenginėjant naujus namus ar atnaujinant vonios kambarį, naujakuriams dažnai kyla klausimas – skalbyklę ir džiovyklę geriau rinktis atskiras ar vieną integruotą? Pasirinkimą sunkina ir įvairių nepagrįstų mitų apie drabužių skalbimo įrangą gausa.

„Senukų“ ekspertai dalijasi patarimais, kada verta rinktis atskiras skalbyklę ir džiovyklę, o kada skalbyklę su džiovinimo funkcija, bei paneigia paplitusius gandus apie šią buitinę techniką.

Kada verta rinktis atskirą skalbinių džiovyklę?

Ant drabužių džiovyklos sukabinti džiūstantys skalbiniai nepuošia nė vienų namų. Todėl gyventojai, norėdami lengviau susidoroti su šiais iššūkiais, vis dažniau domisi skalbinių džiovinimo technika. Statistika rodo, kad džiovyklė jau priskiriama prie vienų svarbiausių buitinės technikos prietaisų namuose.

Anot specialistų, ieškant tinkamiausio džiovyklės varianto, verta atkreipti dėmesį į kelis niuansus: turima vieta namuose, pageidaujamos džiovinimo funkcijos bei finansiniai ištekliai.

Turintiems daugiau erdvės bei norintiems platesnio funkcionalumo, pirmenybę vertėtų teikti atskiroms džiovyklėms. Pasak profesionalų, jos taip pat padės sutaupyti laiko, kadangi vienu metu gali vykti du procesai – skalbinių plovimas ir džiovinimas. Todėl tas pats kiekis švarių skalbinių bus paruošiamas per kone dvigubai trumpesnį laiką. Todėl atskiras džiovykles itin dažnai renkasi šeimos su mažamečiais vaikais, kurioms didelis kiekis kasdienių skalbinių – kasdienybė.

Dar vienas klientų itin vertinamas atskiros džiovyklės privalumas – didesnė skalbinių džiovyklės talpa, tad vienu metu joje galima džiovinti daugiau skalbinių nei skalbyklėje, turinčioje džiovinimo funkciją.

Džiovyklių populiarumo šuolį, ekspertų teigimu, taip pat lėmė ir tobulėjančios technologijos. Jei senesnio tipo džiovykles dėl skleidžiamos šilumos ir drėgmės reikėdavo statyti gerai vėdinamoje erdvėje, modernias kondensacines džiovykles su šilumos siurbliu galima statyti bet kurioje vietoje – jos neskatina pelėsio susidarymo.

„Ieškodami tinkamiausios džiovyklės tiek internetinėje, tiek fizinėse parduotuvėse, klientai atsižvelgia į individualius poreikius. Jiems svarbu, kiek vienu metu galima džiovinti skalbinių, ar džiovyklės turi reikalingas funkcijas, kokios yra papildomos programos“, – vardija „Senukų“ atstovė Elona Uckutė.

Pasak jos, inovacijų mėgėjai ieško džiovyklių modelių, kurie gali būti valdomi nuotoliniu būdu mobiliąja programėle, o alergiški žmonės renkasi įrangą su integruota antialergine technologija, kuri sunaikina 99,9 proc. gyvų dulkių erkučių ir alergenų, kenkiančių kvėpavimo takams.

Griauna mitus apie skalbinių džiovykles

Ekspertai itin dažnai išgirsta klausimų, kurie kyla dėl plačiai paplitusių mitų apie skalbinių džiovykles. Tad kartą ir visiems laikams jie vardija klaidingus gandus:

- 1 mitas – skalbinių džiovyklėje drabužiai susitraukia ir tampa vienu dydžiu mažesni.

Netiesa. Šiuolaikinėse džiovyklėse galima džiovinti praktiškai viską, net tokius jautrius audinius kaip vilną, šilką ar vandeniui nepralaidžias striukes, išsaugant drabužių ilgaamžiškumą.

- 2 mitas – džiovyklė suglamžo drabužius.

Priešingai – išlyginti džiovyklėje išdžiovintus skalbinius užtruksite trumpiau.

- 3 mitas – į džiovyklę galima pridėti kiek tik norite skalbinių.

Ne, kiekviena džiovyklė turi skalbinių kiekio limitus.

- 4 mitas – džiovyklės „suvalgo“ kojines.

Tai nėra tiesa – iš jos ištrauksite tokį patį kiekių kojinių, kiek į ją įdėjote.

- 5 mitas – skalbinių džiovyklė labai padidina sąskaitą už elektrą.

Pasirinkus ergonomiškus modelius, sąskaitos tikrai negąsdins.

- 6 mitas – tarp atskiros džiovyklės ir skalbimo mašinos su įdiegta džiovinimo funkcija nėra jokio skirtumo.

Skirtumų vis tik yra. Džiovyklės yra talpesnės, turi efektyvesnius pūkų filtrus bei daugiau įvairių džiovinimo funkcijų.

- 7 mitas – naudojant džiovyklę, patalpose būna daugiau dulkių.

Tiesa ta, kad nuo skalbinių pašalinti pūkai, gyvūnų plaukai ir kietosios dalelės išorėje nepasklinda ir sandariai patenka į pūkų filtrus.

„Senukų“ nuotr.

Daugiafunkcės skalbyklės – taupantiems vietą bei pinigus

Žinovai pastebi, kad daugiafunkcės skalbyklės – tinkamesnis variantas mažesniems būstams: kadangi džiovyklė integruota į skalbimo mašiną, jai nereikės numatyti papildomos vietos namuose. Taip pat šias skalbykles dažniau renkasi mažesnės šeimos, kurioms drabužių skalbimas nėra kasdienė rutina.

Šis prietaisas taip pat palengvina gyvenimą tiems, kurie nenori laukti skalbimo ciklo pabaigos ir perkėlinėti skalbinius iš skalbyklės į džiovyklę. Pasibaigus skalbimo programai, mašina automatiškai persijungia į džiovinimo režimą. Be to, dauguma daugiafunkcinių skalbyklių taikomos šiuolaikinės technologijos – mašina automatiškai parenka tokius skalbimo ir džiovinimo ciklus, kokie būtų tinkamiausi konkretiems drabužiams.

„Senukų“ specialistai taip pat išskiria dar vieną daugiafunkcės mašinos privalumą – jos kainuoja mažiau nei du atskiri prietaisai, todėl yra tinkamesnis sprendimas ekonomiškesnio varianto ieškantiems gyventojams.

Vis tik būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad skalbyklės-džiovyklės gali išdžiovinti ne pilną būgną skalbinių, o tik tokį kiekį, koks nurodomas jos instrukcijoje. Tai reikėtų turėti omenyje, jei norite po džiovinimo ištraukti visiškai sausus skalbinius.

Griauna mitus apie skalbykles-džiovykles

O kokius mitus apie skalbykles su integruota džiovinimo funkcija dažniausiai girdi „Senukų“ specialistai?

- 1 mitas – skalbyklės-džiovyklės nėra pakankamai švelnios skalbiniams.

Tiesa ta, kad naujausi modeliai rūpinasi skalbiniais ne mažiau nei džiovyklės.

- 2 mitas – daugiafunkcės skalbyklės netaupo energijos, todėl mažo skalbinių kiekio skalbimas ir džiovinimas labai brangus.

Nors skalbyklė-džiovyklė suvartoja daugiau elektros nei atskira džiovyklė, tai toli gražu nereiškia, kad jos yra neekonomiškos – tereikia renkantis atkreipti dėmesį į energijos klasę.

- 3 mitas – tokiose skalbyklėse įmontuotos tik atgyvenusios technologijos, o naujausias turi tik atskirai pastatomos skalbyklės ir džiovyklės.

Tai nėra tiesa – naujausios technologijos naudojamos ir daugiafunkcėse skalbyklėse. Suklaidinti gali nebent jose esantis kiek mažesnis funkcijų skaičius, lyginant atskirų skalbyklių ir džiovyklių funkcionalumus kartu sudėjus.

- 4 mitas – jas sudėtinga naudoti.

Kiekvienas prietaisas turi instrukciją tiek lietuvių, tiek kitomis dažniausiai šalyje naudojamomis kalbomis. Tad susipažinus su naudojimo instrukcija, keblumų tikrai nekyla.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų