LASS pabrėžia, kad regos negalią turintis žmogus gali naudotis viešuoju transportu, nes tą užtikrina Lietuvos įstatymai.
„LR Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. apibrėžia, kad asmuo su negalia, naudodamasis šuns pagalbininko pagalba, turi teisę patekti į viešąją erdvę, visuomeninės ir kitos paskirties pastatus ar statinius ir būti juose ir naudotis viešojo transporto objektais ir Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme numatytomis lengvatomis“, – laiške viešojo transporto valdytojams nurodė LASS.
Tiesa, LASS atkreipia dėmesį ir į regos negalią turinčių asmenų atsakomybes. Pasak jos, aklieji ir neregiai, norėdami nevaržomai naudotis šiomis teisėmis, patys privalo būti pasiruošę pateikti reikiamus dokumentus bei atitinkamai paženklinti savo keturkojį vedlį.
„Žinoma, svarbu, kad kiekvienas keturkojis, lydintis akląjį ar silpnaregį, būtų specialiai paženklintas, o jo šeimininkas turėtų specialų, tai įrodantį pažymėjimą. Jei šie svarbūs aspektai realizuoti, tuomet asmuo laisvai pagal poreikį gali keliauti viešuoju transportu“, – pažymėjo LASS.
ELTA primena, kad spalio pabaigoje gerumo fondo „Ne apie mane“ įkūrėja silpnaregė Ieva Krivickaitė socialiniuose tinkluose pasidalijo jautria istorija, kuri sulaukė didelio visuomenės palaikymo.
Mergina dalijosi pasakojimu apie kelionę viešuoju autobusu iš Melnragės į Klaipėdą kartu su savo šunimi vedliu. Įlipusi į autobusą Melnragėje esančioje stotelėje ji susidūrė su nemandagiu, rusiškai šaukiančiu vairuotoju, kuriam užkliuvo kartu su mergina keliavęs šuo vedlys. Tiek vairuotojas, tiek tąkart tuo pačiu autobusu važiavę kiti keleiviai reikalavo merginą išlipti lauk, nepaisant to, kad gyvūnas buvo pažymėtas kaip šuo vedlys bei turintis specialias petnešas.
Naujausi komentarai