Pereiti į pagrindinį turinį

Marijampolės bendrovė mina eksporto kelius į Indoneziją

2018-12-27 08:23
DMN inf.

Milžiniška Indonezijos rinka vilioja Lietuvos pieno perdirbėjus. Viena tokių – rodanti didžiausią iniciatyvą "Marijampolės pieno grupė", kuri produktus jau tiekia į daugybę pasaulio šalių, tarp kurių – ir Kinija, Australija. Praėjusią savaitę jie priėmė Indonezijos ambasadoriaus Muhammado Ibnu Saido vadovaujamą delegaciją ir aprodė vieną savo gamyklų.

Pristatymas: svečiams buvo surengta išsami ekskursija po vieną gamyklų.

Ilgametė eksporto patirtis

"Savo produkciją eksportuojame štai į tokią daugybę šalių", – sakė bendrovės "Marijampolės pieno konservai", kuri yra "Marijampolės pieno grupės" dalis, vadovas Rimas Varkulevičius, garbiems svečiams pristatydamas įmonę, jų dėmesį atkreipdamas į žemėlapyje sužymėtas valstybes, kurias jau pasiekia lietuviški kokybiški pieno gaminiai.

"Indonezijos šiame žemėlapyje vis dar nėra", – pridūrė vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo įmonės vadovas R.Varkulevičius, ir taip lyg pristatė tikslą, kodėl inicijavo Indonezijos delegacijos vizitą.

Jis teigė, kad į susitikimą su Indonezijos ambasadoriumi M.I.Saidu bei ambasados atstovais politikos bei ekonomikos reikalams deda daug vilčių. "Tikimės, kad ambasadorius perduos gerą žinią valstybės vadovams, tai yra, kad turi reikalą su rimtomis kompanijomis, kad jas verta įsileisti į savo šalies rinką", – kalbėjo R.Varkulevičius.

Bendrovė į Indoneziją norėtų importuoti pieno miltus, pieno konservus ir kitus ilgo galiojimo gaminius. Tokią produkciją "Marijampolės pieno konservai" jau ne vienus metus pristato į įvairias valstybes, kurios yra netgi toliau nei Indonezija.

"Bendrovių "Marijampolės pieno konservai" turi ilgametę patirtį eksportuojant produkciją į Kiniją ir į kitas Azijos valstybes, juo labiau, kad mes gaminame ilgai galiojančią bei saugią produkciją, kuri tinka tuose kraštuose", – komentavo R.Varkulevičius, nurodęs, kad bendrovės produkcija turi chalalinio maisto sertifikatus, patvirtinančius, kad maisto produktai bei gaminiai, atitinka chalalio reikalavimus ir yra leistini vartoti musulmonams. Šios religijos atstovai sudaro didžiąją dalį Indonezijos gyventojų.

Kokybiško maisto poreikis

Ambasadorius M.I.Saidu teigė, kad daugiau kaip 260 mln. gyventojų turinčiai jo šaliai "Marijampolės pieno konservų" gaminama produkcija tikrai būtų aktuali. Anot jo, Indonezija suinteresuota bendradarbiavimu su Lietuva dėl jo gimtinėje didėjančio kokybiško maisto poreikio. Dėl šitos ir kitų priežasčių bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Indonezijos įvardijo kaip labai svarbų.

"Atviros rinkos privalumas – konkurencija. Kuo daugiau konkurencijos, tuo geresnė kokybė, kaina. Aišku, pas jus atvyktų mūsų auditorius, kad įsitikintų, jog maisto produktai atitinka visus mūsų reikalavimus, o jie yra trys: maistas turi būti kokybiškas, saugus ir chalalinis", – vardijo M.I.Saidu.

Jis minėjo, kad Indonezijoje pienas, jo produktai vartojami kasdien. Populiarus maistas yra ir sūris, ledai. "Kaip ir lietuviai valgome daug bulvių, tačiau populiariausias maisto produktas yra ryžiai", – minėjo egzotiškos šalies diplomatas, reziduojantis Danijoje, kur yra įsikūrusi ambasada.

Jis taip pat minėjo, kad Indonezijai aktualus įvairių rūšių bendradarbiavimas. "Pernai Lietuvos Prezidentė lankėsi Indonezijoje, buvo pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo energetikos srityje. Šiuo metu vyksta derybos ir dėl bendradarbiavimo kituose sektoriuose, tokiuose kaip žemės ūkis, o taip pat norėtume sustiprinti bendradarbiavimą ekonomikos, turizmo, energetikos, informacinių technologijų srityje", – teigė Indonezijos ambasadorius.

Jis teigė neabejojąs, kad bendradarbiavimo nauda bus abipusė. "Indonezijos žmonėms patiktų Lietuvoje, ir jie norėtų čia apsilankyti. Čia yra daug įdomių dalykų. Taip pat lietuviai daug ką gali pamatyti Indonezijoje", – kalbėjo M.I.Saidu. Jo turimais duomenimis, pastaraisiais metais Indonezija kasmet sulaukia apie 7 tūkst. turistų iš Lietuvos. Didžiausia trauka – Balio sala.

Didžiulės galimybės

"Tai labai didelė valstybė, bendradarbiavimas su kuria atvertų didžiules perspektyvas, ir ne tik mums, ne tik kitoms Lietuvos pieno perdirbimo bendrovėms, bet ir kitiems sektoriams, sritims. Kiekvienas verslas paskui save atsiveda kitą verslą. Pavyzdžiui, paskui perdirbėjus ir maisto produktų tiekėjus galėtų sekti programavimo paslaugos, sveikatos mokslų, energetikos pasiekimai ir kita", – dėstė R.Varkulevičius.

Tačiau visų pirma reikia baigti pernai pradėtus bendradarbiavimo tarp šalių link vedančius procesus, kurie aktyviau turėtų pajudėti, anot ambasadoriaus, jau kitais metais.

"Marijampolės pieno konservai" Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybai jau yra pateikusi prašymų dėl eksporto į Indoneziją, o su Indonezijos ambasadoriumi jau yra bendravusi ir anksčiau.

Pastarajame susitikime Marijampolėje dalyvavo bei gamyklą aprodė ir pasakojo apie produktus bei gamybos proceso ypatumus "Marijampolės pieno konservų" komercijos direktorius Arnas Grinevičius bei kokybės vadovė Dalia Piepolienė.

Ji svečiams pabrėžė, kad bendrovė atitinka ne tik aukščiausius kokybės standartus, bet ir yra socialiai atsakinga įmonė.

"Kaip tik vakar priėmėme svečius iš Azerbaidžano", – apie jų produkcijos paklausą kalbėdamas užsiminė R.Varkulevičius svečiams, juos vedžiodamas po gamybines patalpas ir aiškindamas apie procesus, vykdomus gaminant produktus. Gamyba yra automatizuota, kompiuterizuota. Kokybės ir efektyvumo siekiama aktyviai diegiant naujausias technologijas bei rūpinantis darbuotojų gerove, kurių įmonėje dirba 650, o visoje grupėje – daugiau nei 800.

Mikrobiologijos laboratorijoje, kuri yra svarbi gamybos ir produktų saugumo užtikrinimo dalis, ambasadorius uždavė ne vieną klausimą. "Mums labai svarbu, kad produktai būtų kokybiški ir saugūs", – pakartojo M.I.Saidas.

Dviejose įmonės atestuotose laboratorijose atliekami žaliavų, technologijos procesų ir paruoštų produktų mikrobiologinių, cheminių ir fizikinių rodiklių bei jusliniai tyrimai. Taip pat atliekama ir aplinkos higieninės būklės kontrolė. Abi laboratorijos sėkmingai dalyvauja tarptautinėse palyginamųjų tyrimų programose.

Ilgi saugojimo terminai

Viena "Marijampolės pieno konservų" gamyklų veikia Tenerifėje, kur gaminami kondensuoto pieno produktai.

"Marijampolės pieno konservai" gamina pieno miltelius, pieno konservus, grietinėlę. Apie 90 proc. įmonės produkcijos eksportuojama. Bendrovė parduoda savo produkciją Europos Sąjungos, Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos šalyse ir JAV. Pernai didino eksportą į Libiją, Honkongą, Vokietiją.

Bendrovės pajamos ES šalyse per metus išaugo 22 proc. iki beveik 75 mln. eurų, kitose šalyse – 2,2 karto iki 30 mln. eurų. Bendrovės eksportas sudaro 94 proc. Visos pagamintos produkcijos.

Produktų gamybai naudojamas natūralus žaliavinis pienas superkamas iš Lietuvos pieno gamintojų. Vasarą perdirbama apie 1 tūkst. t pieno žaliavos, žiemą – apie 600 t per dieną.

Per mėnesį bendrovės pajėgumai leidžia pagaminti apie 2,5 tūkst. t pieno miltelių, iki 10 mln. pieno konservų indelių, iki 1500 t sviesto.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų