Vienas iš projekto iniciatorių Edmundas Jakilaitis sako, kad šie čekiai bus naudojami išimtiniais atvejais, kuomet žmonės, kuriems reikalinga pagalba, nebeturės asmeninių lėšų būtiniausiems produktams.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė teigia, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu privalu vienytis.
„Stebėdami situaciją pasaulyje jau vasario gale ėmėmės pirmųjų priemonių, kurios galėtų užtikrinti, pirmiausia, mūsų darbuotojų ir klientų saugumą. Pastarąsias savaites situacija vis intensyvėjo, todėl darėme ir darome viską, kad mūsų darbuotojai galėtų jaustis saugiai, o klientai – saugiai ir patogiai apsipirkti net pandemijos metu. Suprantame, kad yra ir tokių žmonių, kuriems šis laikotarpis atnešė dar daugiau išbandymų, iš kurių didžiausias – išgyventi. Laikomės pozicijos, kad senjorai, viena pažeidžiamiausių grupių šiuo metu, turėtų likti namuose. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanorių“, – sako J. Bivainytė.
Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro, kuris buvo įkurtas startavus projektui „Stiprūs kartu“, duomenų bazėje jau yra daugiau nei 3000 savanorių.
Projekto svetainėje užsiregistravę savanoriai karantino metu padeda garbaus amžiaus žmonėms apsipirkti, paremia maistu skurstančiuosius, savo automobiliais išvežioja paramą savo miestuose ir rajonuose.
Nacionalinis savanorių koordinavimo centras teikia pagalbą viso karantino metu.
Projekto skambučių centras dirba 7 dienas per savaitę nuo 9 iki 17 valandos. Visi norintys prisidėti prie šios iniciatyvos ar tie, kuriems karantino metu reikia pagalbos, kviečiami pildyti anketas puslapyje arba skambinti nemokamu numeriu 1827.
Naujausi komentarai