Pereiti į pagrindinį turinį

Nauja kibernetinio saugumo paslauga verslui: užtikrina duomenų apsaugą be didelių investicijų

2023-07-27 12:00
DMN inf.

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ pristatė naują kibernetinio saugumo paslaugą verslui „Interneto apsauga PRO“. Šis produktas padeda apsaugoti įmonės įrenginius nuo potencialių įsilaužėlių veiksmų, duomenų vagystės, gali aptikti įtartiną arba kenksmingą veiklą.

Petras Masiulis
Petras Masiulis / „Tele2“ nuotr.

„Vienas mūsų įmonės prioritetų – klientų ir jų duomenų saugumas. Pastebime tendenciją, kad kibernetinio saugumo paslaugų svarba kasmet auga. Metų pradžioje pristatyta interneto apsauga privatiems klientams jau padėjo juos apsaugoti nuo dešimčių milijonų atakų. Suprantame, kad įmonėms šis poreikis yra dar aktualesnis, todėl sukūrėme naują, patobulintą interneto apsaugos produktą specialiai verslui“, – teigė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims.

Paslauga susideda iš trijų skirtingų dalių

Raimondas Mikalajūnas, „Tele2“ verslo produktų vadovas, sako, kad naujoji paslauga „Interneto apsauga PRO“ – puiki priemonė siekiant užtikrinti modernų vartotojų tinklo saugumą. Ši paslauga suteikia visus svarbiausius saugumo įrankius, kurie padeda apsaugoti įrenginius nuo potencialių grėsmių ar įsilaužimų.

„Galima išskirti du įmonių tipus. Vienos jų – jau yra nukentėjusios nuo įsilaužėlių, kitos – dar nukentės. Tam, kad tokios situacijos nepasikartotų arba jų išvengtumėte – svarbu imtis papildomų kibernetinį saugumą užtikrinančių priemonių. „Interneto apsauga PRO“ susideda iš penkių skirtingų saugumą tinkle užtikrinančių dalių: ugniasienės (stateful firewall), įsilaužimo aptikimo ir įsilaužimo užkardymo sistemų (intrusion detection/intrusion prevention system), interneto adresų filtravimo, programėlių naudojimo filtravimo ir statinio IP adreso, kurios užtikrina, kad jūsų įmonės duomenys bei tinklas būtų pilnai apsaugoti nuo įvairiausių išorinių grėsmių“, – sakė R. Mikalajūnas.

Kuo svarbios šios funkcijos?

Pasak jo, ugniasienė realiu laiku tikrina kiekvieną tinklu siunčiamą duomenų paketą ir apsaugo tinklo išteklius nuo nepageidaujamų ir potencialiai kenksmingų srautų: užkerta kelią galimiems įsilaužimams, duomenų vagystei, leidžia aptikti ir blokuoti kenksmingą programinę įrangą ar netinkamą turinį, kuris gali būti siunčiamas tinklu.

Tuo tarpu IDS variklis skirtas aptikti įtartiną arba kenksmingą veiklą tinkle, stebėti jo srautą ir analizuoti duomenis, siekiant identifikuoti potencialias grėsmes. Pavyzdžiui, bandymus įsilaužti, DDoS atakas. Dar viena iš saugumą užtikrinančių programos dalių – IPS, veikia kaip proaktyvi priemonė skirta pastebėti potencialias tinklo grėsmes ir apsaugoti nuo jų. Ši tinklo apsaugos sistemos dalis automatiškai imasi veiksmų – grėsmes apriboja arba užblokuoja.

Tinklo ir aplikacijų filtravimas ne tik didina saugumą, nes įmonės darbuotojams užblokuojama prieiga prie potencialiai nesaugių tinklapių, bet ir padeda pakelti produktyvumą, nes galima filtruoti žaidimų puslapius, pramoginį turinį.

Nereikalauja didelių pradinių investicijų

R. Mikalajūnas sako, kad „Interneto apsauga PRO“ teikiama bendradarbiaujant su „Baltneta“ – viena didžiausių debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjų bei informacinių technologijų ir duomenų perdavimo sprendimų rinkos lyderių Lietuvoje.

„Kibernetinio saugumo paslaugos paprastai reikalauja didelių investicijų – įmonėms reikia įsigyti įrangą, specialias licencijas, tuo tarpu ši paslauga padeda to išvengti“, – teigė R. Mikalajūnas.

Dar vienas šios paslaugos privalumas – tam, kad ją įsidiegtumėte, nereikia IT specialistų. Paslauga iš anksto yra visiškai paruošta naudojimui, joje yra parinkti optimalūs nustatymai.

„Įprastas ugniasienes reikia ne vien nusipirkti, bet ir prižiūrėti, konfigūruoti, keisti jų nustatymus. Visgi, šiuo atveju viskas yra kur kas paprasčiau. Šią paslaugą įjungia „Tele2“. Klientui iš karto parinkti optimalūs nustatymai, tad nieko nustatinėti, keisti, konfigūruoti nereikia. Visi nustatymai yra atliekami „Baltnetos“ specialistų, kurie užtikrina, kad minėta paslauga veiktų sklandžiai“, – pabrėžė ekspertas.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų