"Jie sureagavo į tai, ką mes padarėme, tai mes sureaguosime į tai, ką jie padarė. Taip veikia rinka, bet konkretizuoti nenorėčiau. (...) Be abejo, yra mąstoma. Jie pasižiūrėjo, kaip mums sekasi, išėjus su savo planais. Turbūt panašų sprendimą ir priėmė. Mes reaguosime į tokį žingsnį", - spaudos konferencijoje trečiadienį sakė "Omnitel" vadovas Kęstutis Šliužas.
"Omnitel" dar vasario pradžioje panaikino tarptinklinius mokesčius savo klientams Baltijos šalyse ir Skandinavijoje.
"Bitė Lietuva" antradienį pranešė, kad jos interneto duomenys klientams Europoje nebus apmokestinami papildomai. Tuo metu "Tele2" analizuoja konkurentų pasiūlymus ir svarsto, kaip elgtis toliau.
Kalbėdamas apie Europos Sąjungos (ES) sprendimą 2017 metų vasarą panaikinti tarptinklinius ryšio mokesčius, K.Šliužas teigė, jog laukiama didesnio aiškumo iš Europos Komisijos dėl sąlygų ir po to bus sprendžiama, kaip elgtis.
"Kalbant apie kitą vasarą, yra dar tam tikrų skylių reguliavime rinkos išES. Aiškumas bus įvestas iki metų pabaigos, tai tada remsimės tais sprendimais, kas yra galima ir kas negalima", - tvirtino K.Šliužas.
Tarptinklinio ryšio mokesčių turėtų nelikti nuo 2017 metų birželio vidurio, tuomet ES vartotojai kelionių metu galės naudotis telefono skambučių, SMS bei duomenų perdavimo paslaugomis tokiomis kainomis, kokios taikomos jų nacionalinėje rinkoje.
Šiuo metu galioja pereinamas laikotarpis, kai pokalbio minutė galės būti tik 5 centais (be PVM) brangesnė nei šalies viduje, priemoka už trumpąją žinutę - 2 centais, už perduotų duomenų megabaitą - 5 centais (be PVM). Atsiliepti į skambutį papildomai kainuos 1,14 cento (be PVM) už minutę.
Iki to laiko EuroposKomisija dar turi peržiūrėti didmenines mobiliojo ryšio paslaugų kainas, kuriomis skirtingų valstybių operatoriai atsiskaito tarpusavyje, ir priimti sąžiningo naudojimosi taisykles, skirtas operatoriams ir vartotojams, kurios apsaugotų nuo piktnaudžiavimo šiomis paslaugomis.
Naujausi komentarai