„Ignitis grupės“ atstovas Marius Zelenius BNS teigė, kad stebėtojų tarybos posėdžių darbotvarkės yra konfidencialios, todėl neatskleidė, kas bus svarstoma.
„Jų (stebėtojų tarybos posėdžių – BNS) darbotvarkės pagal „Ignitis grupės“ valdybos patvirtintą konfidencialios informacijos sąrašą yra neskelbiamos. Jei posėdžiuose priimami bendrovei ypač svarbūs sprendimai, mes, kaip listinguojama įmonė, nedelsiant pranešame apie tai per biržą“, – teigė M. Zelenius.
„Ignitis grupės“ akcininkės Finansų ministerijos vadovas Rimantas Šadžius kovą sakė, kad grupės vadovų atsakomybę dėl galinčio vėluoti jūros vėjo parko projekto stebėtojų taryba turėtų svarstyti balandžio pradžioje.
Su ministru praėjusią savaitę susitikęs tarybos pirmininkas Alfonsas Faubelas teigė siūlysiąs sukurti ekspertų grupę, kuri įvertintų projekto vystymą ir jo terminus.
„Ignitis grupės“ stebėtojų taryba, kurioje yra du ministerijos atstovai ir penki nepriklausomi nariai, renka ir atšaukia valdybą, prižiūri jos ir vadovo veiklą, svarsto kitus klausimus.
Beveik 75 proc. „Ignitis grupės“ akcijų priklauso valstybei, jas valdo Finansų ministerija, likusias – instituciniai ir mažmeniniai investuotojai.
Energetikos grupė vasarį metiniame pranešime pripažino, jog Europoje ir Baltijos šalyse vėluojant didelės apimties elektrolizės, arba žaliojo vandenilio projektams bei dėl to sumažėjus galimybių užsitikrinti ilgalaikes elektros pardavimo sutartis, gali kilti sunkumų finansuojant jos vystomą maždaug 3 mlrd. eurų vertės 700 MW galios jūrinį vėjo parką.
Todėl 2030 metais dabar numatyta komercinė jo veiklos pradžia gali vėluoti iki penkerių metų.
Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę pareiškė, kad jo netenkina jūros vėjo parkų plėtra, o sprendimus dėl „Ignitis grupės“ vadovo Dariaus Maikštėno atsakomybės įvertins įmonės stebėtojų taryba ir valdyba. Energetikos grupės vadovybę pastaruoju metu kritikavo ir premjeras Gintautas Paluckas.
Generalinė prokuratūra pirmadienį BNS informavo, kad dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie „Ignitis grupės“ vystomo jūros vėjo parko projekto eigą, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė prokurorams spręsti dėl poreikio ginti viešąjį interesą šioje istorijoje.
Be valstybės pagalbos vystomo pirmojo vėjo parko jūroje konkursą „Ignitis grupės“ bendrovė „Ignitis renewables“ 2023 metais laimėjo kartu su partnere – pasauline jūrinių vėjo parkų vystymo kompanija „Ocean Winds“. Už teisę vystyti projektą jos sumokėjo 20 mln. eurų mokestį valstybei.
Lietuva Baltijos jūroje iki 2030 metų planavo pastatyti du jūrinius vėjo parkus, kurie užtikrintų maždaug pusę dabartinio šalies elektros poreikio.
Naujausi komentarai