Iš didžiosios dalies derliaus gaminamas sulčių koncentratas, taip pat ir vynas.
„Iš lietuviškų obuolių pagamintas sulčių koncentratas paklausus Vakarų Europoje, nes yra rūgštesnis, o tai sulčių gėrimų gamintojams yra didelis privalumas. Pavyzdžiui, Ukrainoje, Vengrijoje, kitose Pietų šalyse, netgi Lenkijoje, obuoliai yra saldesni. Koncentruotos obuolių sultys iškeliauja į Austriją, Lenkiją, Vokietiją“, – pasakoja „Anykščių vyno“ vyriausioji technologė Jūratė Žiūkienė.
„Anykščių vynas“ šiemet planuoja pagaminti apie 1200 tonų sulčių koncentrato. Vienam kilogramui koncentrato reikia 8 kilogramų obuolių.
Beje, išspaudus obuolių sultis likusios medžiagos nenueina veltui. Išdžiovintos obuolių išspaudos, kurių kasmet susidaro apie 600 tonų, eksportuojamos į Vokietiją. Iš jų gaminamas pektinas, naudojamas farmacijos ir maisto pramonėje.
Įmonė daugiausiai superka sultingų veislių obuolių – antaninių, pepinų, „Auksio“, „Bogatyr“, „Ligol“, „Lobo“. Jie daugiausia ir auginami Lietuvoje. Vietinių nedidelių ūkių ir pavienių žmonių obuoliai paprastai įvairesni, gardesni.
Šiemet daugiau obuolių užderėjo Pietų Lietuvoje, kiek mažiau Žemaitijoje. Tačiau bendrai derlius – geras. Obuolių supirkimas paprastai trunka iki spalio.
Naujausi komentarai