Pereiti į pagrindinį turinį

Šilumos siurblių gamintojai „Iglu Tech“ ir jos valdytojai – 0,9 mln. eurų bauda

2024-12-12 17:02
BNS inf.

Konkurencijos taryba skyrė 909,3 tūkst. eurų baudą Vilniaus šilumos siurblių gamintojai „Iglu Tech“ ir ją valdančiai įmonei „Unit Invest“ už pažeidimą nustatant jos produkcijos pardavimo kainas.  

Freepik.com nuotr.

„Iglu Tech“ sprendimą ketina skųsti, BNS pranešė įmonė.

Pasak tarybos pranešimo, „Iglu Tech“ nuo 2021 metų su kai kuriais platintojais pasirašė sutartis ir nustatė šilumos siurblių pardavimo kainas ir maksimalias leidžiamas nuolaidas.

Pasak Konkurencijos tarybos pirmininkės Jolantos Ivanauskienės, tokie bendrovių susitarimai yra itin žalingi vartotojams.

„Mūsų nagrinėtu atveju šilumos siurblių gamintoja, nustačiusi fiksuotą produkcijos kainų lygį ir nuolaidų dydžius, apribojo platintojų konkurenciją visame jų tinkle, dėl ko nukentėjo siurblius įsigiję pirkėjai“, – pranešime sakė J. Ivanauskienė.

Teigiama, kad bendrovė platintojams taip pat siuntė įspėjimus bei raginimus pakeisti kainas ir grasino nutraukti sutartis, jeigu produkcija bus parduodama mažesnėmis kainomis nei nurodė gamintoja. „Iglu Tech“ kainas dažniausiai įvardijo kaip rekomenduojamas, tačiau, tarybos teigimu, šių rekomendacijų privalėjo laikytis visi platintojai.

„Siunčiu Jums mūsų naujas kainas, visur yra bendra katalogo kaina ir 30 procentų internetinė nuolaida. Kainas reikia pakeisti iki savaitės galo, nes kainos buvo pakeistos beveik prieš mėnesį. Jei manote, kad nėra tikslo toliau siekti rezultatų kartu, tada galime nutraukti sutartį ir išimti mūsų produktus iš prekybos“, – siųstuose laiškuose platintojams teigė „Iglu Tech“.

„Iglu Tech“ kainas dažniausiai įvardijo kaip rekomenduojamas, tačiau, tarybos teigimu, šių rekomendacijų privalėjo laikytis visi platintojai.

„Iglu Tech“ rugpjūtį paskelbus apie įtarimus įmonei teigė su jais nesutinkanti. Ji nurodė užimanti kelis procentus šilumos siurblių rinkos Lietuvoje, todėl neturinti įtakos nulemti kainų.

Konkurencijos taryba rugpjūtį taip pat skelbė, kad prie šio neleistino susitarimo tiesiogiai prisidėjo ir bendrovė „Axioma Servisas“. Be to, draudžiamų susitarimų tyrimo grupė siūlė pripažinti, kad įstatymą pažeidė ir ją kontroliuojanti bendrovė „Axioma LT“.

Tačiau ketvirtadienį taryba pranešė nutraukusi tyrimą „Axioma serviso“ ir „Axioma LT“ atžvilgiu nesurinkus pakankamai įrodymų.

Registrų centro duomenimis, „Unit Invest“ valdo 100 proc. bendrovės „Iglu Tech“ akcijų.

Registrų centrui pateiktoje „Iglu Tech“ ataskaitoje nurodoma, kad bendrovė 2023 metais patyrė 1,6 mln. eurų grynojo nuostolio – beveik 4 kartus daugiau nei užpernai (404,9 tūkst. eurų), gavo 1,3 mln. eurų pajamų – 2,1 karto daugiau (601,4 tūkst. eurų).

Tarybos nutarimas per mėnesį gali būti skundžiamas Regionų administraciniam teismui. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų