Pereiti į pagrindinį turinį

Teismas sujungė dvi bylas dėl Lietuvos elektrinės akcijų išpirkimo

2014-10-06 09:58
BNS inf.
Teismas sujungė dvi bylas dėl Lietuvos elektrinės akcijų išpirkimo
Teismas sujungė dvi bylas dėl Lietuvos elektrinės akcijų išpirkimo / V. Skaraičio/BFL nuotr.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) sujungė į vieną dvi bylas, kuriose ginčijamasi dėl valstybės prievolės išpirkti didžiausios šalyje elektros gamintojos "Lietuvos energijos gamybos" (anksčiau - Lietuvos elektrinės) akcijas bei jų kainos.

Tai BNS patvirtino ginčo dėl Lietuvos elektrinės akcijų išpirkimo iniciatoriaus verslininko Vidmanto Martikonio ir kitų smulkiųjų akcininkų advokatė Inga Daunoravičienė. Pasak jos, bylos sujungtos praėjusią savaitę, o iš esmės ginčas turėtų būti išnagrinėtas spalio 20 dieną. Kada bus skelbiamas teismo sprendimas, kol kas nepaskelbta.

Vilniaus apygardos teismas balandį įpareigojo valstybę išpirkti "Lietuvos energijos gamybos" akcijas, tačiau Energetikos ministerija sprendimą apskundė LAT.

Kol žemesnės instancijos teismai sprendė dėl prievolės supirkti akcijas, Aukščiausiasis Teismas buvo sustabdęs ginčą dėl akcijų kainos nustatymo. Birželį LATatnaujino ginčo nagrinėjimą, o praėjusią savaitę abi bylas sujungė.

Vilniaus apygardos teismas 2011-ųjų rugpjūtį paskelbė, kad teisinga Lietuvos elektrinės akcijos kaina yra 7,48 lito - už tokią kainą Lietuvos valstybė turi išpirkti akcijas iš smulkiųjų akcininkų, turėjusių apie 3,5 proc. įmonės akcijų, prilyginant vieną elektrinės akciją 1,37 "Lietuvos energijos gamybos" akcijos.

Jei teismai galutinai priimtų investuotojams palankų sprendimą, valstybei jis kainuotų apie 38 mln. litų.

96,51 proc. Lietuvos elektrinės akcijų valstybė įgijo dar 2003-ųjų kovą. Energetikos ministerija ginčijo, kad ji neprivalo supirkti elektrinės akcijų, kadangi prievolė tą daryti įsigaliojo tik nuo 2005 metų pradžios.

"Lietuvos energijos gamybos" akcijas šiuo metu valdo holdingas "Lietuvos energija", kurį valdo Finansų ministerija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų