Apeliacinis teismas gruodžio 19 dieną atmetė įmonės prašymą sumokėti jai beveik 800 tūkst. eurų skolą ir pripažino, kad VMVT sutartį su įmone nutraukė teisėtai.
Teismas sutiko su Vilniaus apygardos teismo liepą priimtu sprendimu, kad VMVT įmonės paslaugų atsisakė teisėtai, bei neprivalėjo atlyginti už jau atliktus darbus.
„Ieškovė („InnoForce“ – BNS) (...) nepaneigė pirmosios instancijos teismo išvadų, jog atsakovė (VMVT – BNS) teisėtai pasinaudojo sutarties (...) nuostatomis, suteikiančiomis jai teisę nutraukti sutartį vienašališkai, apie (...) nutraukimą informuojant ieškovę prieš 30 kalendorinių dienų“, – konstatavo teismas.
„InnoForce“ reikalavo iš tarnybos priteisti 363,9 tūkst. eurų skolą ir 4 tūkst. eurų delspinigių už IT sistemų atnaujinimo analizę bei 421,1 tūkst. eurų skolą už projektavimą – iš viso 789 tūkst. eurų.
„Pirmosios instancijos teismas pagrįstai nusprendė, kad nėra teisinio pagrindo patenkinti ieškovės reikalavimų dėl skolos priteisimo ir iš to kylančius išvestinius reikalavimus“, – nutarė teismas, kurio sprendimas įsiteisėjo iš karto, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Įmonė taip pat siekė, jog tarnyba būtų įpareigota toliau vykdyti sutartį, tačiau teismas konstatavo, kad tuomet VMVT lėšos būtų naudojamos neracionaliai – remdamasis ekspertų vertinimu teismas pabrėžė, jog dalies sutarties paslaugų sąnaudos yra 6–9 kartus didesnės nei kaina rinkoje.
VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė sako, kad nutraukusi sutartį tarnyba sutaupys 1,75 mln. eurų.
„Kuriame precedentą, leisiantį viešojo sektoriaus institucijoms tiksliau įsivertinti viešuosiuose pirkimuose dažnai sutinkamą paslaugų teikėjų veikimo modelį, kuomet sudaromos prielaidos itin brangų, sudėtingą ir perkančiosios organizacijos poreikius gerokai viršijantį techninį sprendinį be konkurencijos parduoti kaip vienintelį tinkamą ir nebijoti ginti savo pozicijos teismuose“, – pranešime teigė A. Mikalauskienė.
VMVT teigia sutartis su įmone nutraukusi po to, kai 2022 metų pabaigoje pradėjusiai dirbti naujai tarnybos vadovybei kilo abejonių, ar jai iš tikrųjų reikalingos „InnoForce“ paslaugos už tokią kainą, kai panašias paslaugas ji gali gauti nemokamai iš Informacinės visuomenės plėtros komiteto (dabar – Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūra).
Sutartis su „InnoForce“ ankstesnė administracija pasirašė 2022 metais, jai dar vadovaujant tų metų lapkritį dėl korupcijos atleistam Mantui Staškevičiui.
Naujausi komentarai