Startavo Žiemos taurės turnyras

2008-12-10 09:00
Startavo Žiemos taurės turnyras / AudriusZ.net nuotr. Vanduo: pirmosios Žiemos taurės lenktynės vyko pliaupiant lietui.

Savaitgalį "Fun2Go" kartodrome Vilniuje prasidėjo Lietuvos kartingo federacijos rengiamo Žiemos taurės turnyro, kurį sudarys penkių etapų varžybos, pirmosios lenktynės.

Į Žiemos taurės turnyro pirmo etapo varžybas Vilniuje susirinko 30 sportininkų, kurie varžėsi keturiose klasėse. Nepaisant gamtos kaprizų (visą dieną pliaupė lietus), lenktynių trasoje virė atkakli kova, ji neretai peržengė taisyklių leidžiamas ribas.

Jau pirmame važiavime 10 sekundžių bauda skirta "Hondos" klasėje rungtyniavusiam Lietuvos moksleivių informavimo ir techninės kūrybos centro (LMITKC) komandos nariui Titui Bučeliui, dėl to sportininkas buvo nublokštas į antrą vietą, o teisę džiaugtis pirma gavo "Autopunkto" ekipos narys Kornelijus Kukta.

Antrajame važiavime T.Bučelio pranašumas nekėlė abejonių – šįkart jis pranoko komandos draugą Maksimą Bykovą ir Ukmergės kartingo sporto centro lenktynininką Benediktą Urboną. Susumavus abiejų važiavimų rezultatus "Hondos" klasėje, po pirmo Žiemos taurės turnyro etapo surinkęs 45 taškus lyderiu tapo T.Bučelis, o antrą vietą, turėdamas 36 taškus, užima M.Bykovas. Ukmergiškis B.Urbonas, iš Vilniaus išsivežęs 29 taškus, yra trečias.

Labai permaininga kova, išskyrus lyderį "MS Kart" lenktynininką Luką Stanevičių, užtikrintai laimėjusį abu važiavimus, vyko ir "Raket mini" klasėje. Čia pretendentai į prizininkus per abejas lenktynes keitėsi lyg kaleidoskope. Per pirmąsias lenktynes antras finišavo LMITKC atstovas Simas Tankevičius, pranokęs komandos draugą Vytautą Keršį, o antrųjų lenktynių finišo liniją antras kirto Tomas Aniūnas iš LMITKC, trečias – "IJ Racing" sportininkas Evaldas Kauzonas.

Laimėjęs abu važiavimus L.Stanevičius, surinkęs 50 taškų, tapo ir šios klasės Žiemos taurės turnyro lyderiu. Po 33 taškus pelnė T.Aniūnas ir S.Tankevičius, tačiau antra vieta gali džiaugtis T.Aniūnas, užėmęs aukštesnę vietą antrame važiavime.

Po 27 taškus surinkę E.Kauzonas ir V.Keršys po pirmo etapo dalijasi ketvirta penkta vietomis.

Galingiausios 125 kub. cm darbinio tūrio variklius turinčių kartų klasės dalyviai skirstomi į važiuojančius su pavarų dėžę turinčiais ir jų neturinčiais automobiliukais. Laimėję abu važiavimus, savo pranašumą įrodė dar prieš varžybas prognozuoti lyderiai – be pavarų dėžės važiavęs komandos "Juta Racing" sportininkas Ignas Gelžinis, o su pavarų dėže – sporto klubo RKV atstovas Saulius Pocevičius.

Pastarajam priklauso ir pirmajame Žiemos taurės turnyro etape nuvažiuotas greičiausias ratas. Antrosiose lenktynėse klaipėdietis vieną "Fun2Go" 620 m ilgio trasos ratą lyjant lietui įveikė per 32,672 sekundės.

Tarp komandų Žiemos taurės turnyro pirmo etapo lenktynes laimėjo LMITKC ekipa, pelniusi 118 taškų. Surinkusi 79 taškus antroje vietoje liko "MS Kart", trečia – Panevėžio rajono MKSC, kurios sportininkai Vilniuje iškovojo 70 taškų.