Itin aktyvią koncertinę ir edukacinę veiklą Lietuvoje vykdantis ansamblis užtikrintai skinasi kelią ir į Europos muzikos scenas, sulaukdamas pasiūlymų koncertuoti užsienio festivaliuose. Stokholmo Šv. Gertrūdos evangelikų liuteronų bažnyčioje susirinkusiems klausytojams „Canto Fiorito” pristatys naują programą „Nuo Romos iki Vilniaus. Kalėdinė muzikinė kelionė”.
Stokholmo senosios muzikos festivalis yra didžiausias tokio žanro festivalis Skandinavijos šalyse, šiemet jis vyksta jau 16-ąjį kartą. Šiais metais, be švedų senosios muzikos atlikėjų, festivalyje pasirodys tik du kviestiniai ansambliai iš kitų šalių - Irano ir Lietuvos.
„Canto Fiorito“ koncertas „Nuo Romos iki Vilniaus“ atskleis XVI-XVII a. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) skambėjusios muzikos ištakas. Šioje muzikinėje kelionėje išryškės, kaip LDK valdovų Vazų dvare tarnavę italų muzikai ir kompozitoriai vienas kitam perdavė Romos polifoninės muzikos mokyklos tradicijas, kurios nuo Italijos per Varšuvą pasiekė ir Vilnių.
Koncerte skambės svarbiausių Romos mokyklos atstovų kalėdiniai kūriniai. Daugiausia klausytojai girdės Vilniuje Leono Sapiegos dvaro kapelmeisteriu dirbusio Džovanio Batisto Kočiolos (Giovanni Battista Cocciola ) kompozicijų. Tai neseniai atrastas ir Europos klausytojams dar beveik nežinomas kompozitorius, svarbiausias LDK baroko muzikos atstovas, kurį „Canto Fiorito“ su džiaugsmu populiarina kitose šalyse.
Naujausi komentarai