Pereiti į pagrindinį turinį

Ansamblis „Lietuva“ paruošė bendrą programą su ypatingais vaikais

2015-12-30 10:13
DMN inf.

Ansamblis „Lietuva“ parengė bendrą programą kartu su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių. Pastarąjį pusmetį valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva” bei socialinės raidos ir reabilitacijos centras „Avevitus“ vykdė bendrą projektą „Meninė socializacija specialiųjų poreikių vaikams“. Per adaptuotas liaudies dainas, šokius, žaidinimus, instrumentinius „pasikalbėjimus“ palaipsniui į bendrą kolektyvą ir veiklą būrėsi ansamblio nariai bei vaikai, turintys autizmo, adaptacijos, emocijų, cerebrinio paralyžiaus, epilepsijos ir kitus sutrikimus.

„Tiek ilgamečiai moksliniai tyrimai, tiek mano asmeninė patirtis, tiek ir šis projektas dar kartą parodė kaip svarbu neskubėti bei „nenurašyti“ šių ypatingųjų vaikučių, kurie turi daug vidinių neišnaudotų galimybių. Jie, lygiai taip pat kaip ir sveiki vaikai, gali vystytis, lavintis ir tobulėti“, - sakė projekto vykdytoja ir koordinatorė, Lietuvos edukologijos universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, socialinių mokslų doktorantė Solveiga Zvicevičienė. „Meninis ugdymas bei menų terapija ne tik padeda šiems specialiųjų poreikių turintiems vaikams socializuotis, vystyti bendruosius gebėjimus, atliepti jų specialiuosius poreikius, bet ir siekti atsipalaidavimo, pasitikėjimo, savirealizacijos, baimių mažinimo ir t.t., o tai jau terapiniai tikslai.“

Pradėjus nuo individualių užsiėmimų ir įsigilinus į individualiuosius vaikų poreikius, palaipsniui vaikučiai buvo jungiami į mažas grupeles. Pradžioje buvo didžiulis iššūkis suvesti į vieną veiklą du – tris vaikus. Tačiau pamažu įveikiant vaikų baimes, nepasitikėjimą savimi,  adaptacijos bei kitus sunkumus, įtampą keitė bendrystės džiaugsmas. Kaskart ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų akys spindėdavo vis labiau, susitikimai būdavo vis šiltesni, atviresni. Galiausiai mažos grupelės išaugo į didžiulį, jaukų vaikų ir suaugusiųjų ratą. Finaliniame susitikime vaikai netgi patys džiaugsmingai inicijavo dainas ir šokius.

„Džiaugiuosi šiuo projektu ir visu procesu, nes matau didelius pokyčius vaikučių socializacijoje. Taip pat esu labai dėkinga ansambliui „Lietuva“ ir jo žmonėms, kurie atvėrė  širdis bei skyrė savo laiką mūsų vaikams. Svarbu nelikti abejingiems ir tikėti, jog šie vaikai yra verti bei gali daug daugiau, nei esame įpratę tikėtis“, - sako muzikos ir šokio – judesio terapijos specialistė Solveiga Zvicevičienė.

Projektas „Meninė socializacija specialiųjų poreikių vaikams“ buvo finansuojamas Kultūros rėmimo fondo lėšomis ir orientuotas į teigiamo meno poveikio asmens sveikatai ir gerovei skatinimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų