Dainų šventės pradžią paskelbė D. Grybauskaitė Pereiti į pagrindinį turinį

Dainų šventės pradžią paskelbė D. Grybauskaitė

2014-07-03 10:42
D. Grybauskaitė paskelbė Dainų šventės pradžią

Ketvirtadienį Dainų šventės renginiams duodamas oficialus startas. 12.45 val. sostinės S. Daukanto aikštėje iškilmingos ceremonijos metu pakelta Dainų šventės vėliava, susirinkusius pasveikino ir oficialią Dainų šventės pradžią paskelbė Dainų šventės globėja šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ketvirtadienio popietę šventės rengėjai kviečia prie Valdovų rūmų, kur įsikuręs Vaikų tradicinių amatų miestelis, o 16 val. Taikomosios dailės muziejuje atidaroma Liaudies meno paroda „Pasaulis – namuose“. Šios dienos renginius vainikuoja 22 val. Kalnų parke prasidėsiantis vienas spalvingiausių Dainų šventės renginių – Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“.

Liepos 3-5 dienomis pirmą kartą Dainų šventės istorijoje veiksiantis Vaikų tradicinių amatų miestelis mažus ir didelius kvies išbandyti senuosius menus ir amatus. Daugiau nei 30 liaudies meistrų iš visos Lietuvos įsikurs prie Valdovų rūmų, kur lauks šeimų ir mokyklinio amžiaus vaikų. Čia apsilankiusieji išvys ne tik kaip gimsta tradiciniais ornamentais puošti margučiai, verbos, meniški kalvių darbai ar kaip iš medžio trinkos išdrožiami nuostabūs kūriniai, bet ir patys galės išbandyti amatus. Be to, visi bus kviečiami prisijungti prie bendro projekto – šiaudų sodo, namų simbolio – kūrimo. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas galės suverti po mažą detalę, o jas visas į vientisą kūrinį sujungti padės meistrai.

16 val. Taikomosios dailės muziejuje duris atvers Liaudies meno paroda „Pasaulis – namuose“, veiksianti iki rugsėjo 15 dienos. Tradicinę parodos ekspoziciją sudarys per pastaruosius penkerius metus sukurti liaudies dailės darbai, kuriuos pristato apie pusė tūkstančio meistrų iš visos Lietuvos. Lankytojus pasitiks ir „virtualių namų“ vaizdo projekcija, leisianti nors trumpam nusikelti į senuosius lietuviškus namus.

Leidžiantis saulei, 22 val., daugiau kaip 4 tūkstančiai atlikėjų pakvies žiūrovus į Kalnų parką, kur beveik tris valandas truks kelionė Nemunu per visą Lietuvą. Ansamblių vakaro „Krantai Nemunėlio“ metu bus pristatytos visos Lietuvos etnografinių regionų dainos, šokiai ir papročiai, jiems atsiskleisti padės specialiai sukurta scenografija ir šiuolaikiniai technologiniai sprendimai.

Unikalų reginį, atspindintį dainų, tarmių, kostiumų, muzikos instrumentų, šokių ir žaidimų įvairovę ir savitumą kurs liaudies dainų ir šokių ansambliai, liaudies dainų atlikėjos Veronika Pavilionienė ir Rasa Serra, ansamblis ,,Sedula“ bei liaudiškos muzikos kapelų muzikantai. Kiekvienoje koncerto dalyje atsiskleis skirtingų etnografinių regionų – Dzūkijos, Aukštaitijos, Sūduvos, Žemaitijos ir Klaipėdos krašto – savitumai. Juos pristatys tarmiškai kalbančios poros, pasipuošusios regiono kostiumais, kiekvieno regiono speficiką pristatanti programa, kostiumai, regionui būdingi kūriniai. Visą pasirodymą sudarys 36 kūriniai, iš jų net 23 naujai sukurti šiai programai. Bendrą vaizdą sustiprins projekcijos, šviesos ir lazerių efektai. Šventės kulminacija taps visų drauge atliekama daina „Kur giria žaliuoja“ ir daugiau kaip tūkstančio šokėjų šokama „Paskutinė polka“.

Vilniečiai ir miesto svečiai informacijos apie Dainų šventės renginius gali gauti Katedros aikštėje šalia Gedimino paminklo liepos 2-5 d. nuo 10 iki 15 val. veikiančioje informacijos palapinėje. Čia mobiliojoje „Ticketpro“ bilietų kasoje prekiaujama bilietais į šventės renginius, taip pat galima įsigyti autentiškais raštais puoštų šventės suvenyrų – nuo raštuotų marškinėlių ir kojinių iki tautine juostele puoštų skrybėlių ir austinių tautiniais raštais puoštų krepšių. Organizatoriai primena, kad skėčių į Ansamblių vakaro ir kitus koncertus įsinešti negalima.

Dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Įžanga į Lietuvos dainų šventę tapo liepos 2 dieną sostinės Katedros aikštėje surengtas koncertas „Dainos namai“.

Lietuvos dainų šventės programa Vilniuje

Liepos 3 d.
12:45 val. Iškilmingas Dainų šventės vėliavos pakėlimas S. Daukanto aikštėje
Vaikų tradicinių amatų miestelis prie Valdovų rūmų (iki liepos 5 d.)
16:00 val. Liaudies meno parodos atidarymas Taikomosios dailės muziejuje
22:00 val. Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“ Kalnų parke

Liepos 4 d.
10:00–23:00 val. Folkloro diena „Laimužės lemta“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje
18:00 val. Kanklių koncertas „Skambėkite, kanklės“ Šv. Jonų bažnyčioje
19:00 val. Koncertas-vakaronė Katedros aikštėje
22:00 val. Baltų genčių kostiumų pristatymas Valdovų rūmų kieme

Liepos 5 d.
12:00 val. Šokių dienos „Sodauto“ dieninis koncertasLietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2)
12:00 val. Teatro diena „Dyvų dyvai“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje
17:00 val. Teatro dienos finalas „Jau saulelė...“ Katedros aikštėje
17:00 val. Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“ Kalnų parke
21:00 val. Šokių diena „Sodauto“ Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2)

Liepos 6 d.
15:00 val. Šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką
18:00 val. Dainų diena „Čia – mūsų namai“ Vingio parke

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra