Jau anksčiau skelbta pagrindinė festivalio programa, kurioje jaukiuose koncertuose klausytojų lauks tokie atlikėjai, kaip Lina Rastokaitė, Gabija Jaraminaitė, jaunučių choras „Liepaitės“, choras „Melomanai“, Neda ir Olegas Ditkovskis, Saulius Bareikis, Jokūbas Bareikis su žmona Dominyka ir dukromis, Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai, Andrijauskų Trio, Aidas Giniotis su sūnumi Ignu bei Vaicenavičių šeima, festivalio užsienio atlikėjai bei daugelis kitų. Vilniaus mokytojų namai, organizuodami festivalį kviečia ne tik į koncertus, bet ir įvairias edukacines veiklas, kuriose siekiama ugdyti ir lavinti jaunąją festivalio auditoriją.
Šiais metais įžanginėje festivalio programoje spalio 16 dieną rengiamas edukacinis muzikinis spektaklis visai šeimai „Gerumo kelias“. „Gerumo kelias“ – tai emocinį intelektą ugdantis spektaklis vaikams, kuriame gausu gyvos muzikos, lietuvių mitologijos elementų ir humoro, padedančio vaikams pasinerti į stebuklingą teatro pasaulį. Spalio 17 dieną, taip pat įžanginėje festivalio programoje, jauniesiems festivalio lankytojams skirtas spektaklis – kelionė „Miesto eilės“, kuris kviečią miestą atrasti kitaip. Vilniaus senamiesčio gatvelėse ir kiemuose atgis lietuvių poetų Sigito Gedos, Violetos Palčinskaitės, Juditos Vaičiūnaitės, Antano A. Jonyno, Donaldo Kajoko eilėraščiai vaikams. Interaktyvus spektaklis vaikams, prie šiandieninių technologijų įpratusią jaunąją kartą bandys įtraukti eilėraščių fone atgyjančiais senojo optinio teatro bei animacijos prietaisais.
Organizatorių nuotr.
Spalio 19 dieną vyks ekskursija „Poezija, muzika ir kitos mūzų paslaptys“. Specialiai festivaliui skirta ekskursija, kurioje bus bandoma prašnekinti įvairias mūzas, kurios nuo senų laikų plevena Kotrynos bažnyčioje, benediktinų vienuolyne ir aplinkinėse teritorijose. Smagios ir rimtos istorijos skambės pasivaikščiojime, kuriame taip pat nebus apsieita ir be poezijos. Spalio 19 dieną dainuojamosios poezijos mylėtojai bus kviečiami ir į eksperimentinį vyksmą, kuriame bus bandoma išsiaiškinti kas nutinka kai poeziją kuria dirbtinis intelektas. „Smart poetry“ – tai žaidimas, kurio metu bandoma suprasti dirbtinio intelekto parašytų tekstų prasmę.
Spalio 21–24 dienomis trečią kartą festivalio istorijoje bus rengiamos ir kūrybinės dirbtuvės – koncertas „Bardazmus“. Šių kūrybinių dirbtuvių pagrindinis tikslas – suburti rašančius ir kuriančius, įvairių tautinių bendruomenių narius, užmegzti tarpkultūrinį dialogą ir paskatinti bendram kūrybiniam procesui, kuris padėtų dainuojamosios poezijos žanrą plėtoti savo gimtąja kalba.
D. Putino nuotr.
Spalio 22 dieną jaunieji poezijos ir dainų kūrėjai kviečiami į tradicinius festivalio „Tai – aš“ „Naktinėjimus“. Šio renginio scena skirta jauniesiems kūrėjams, kurie čia gali pristatyti savo kūrybą, įvertinti savo galimybes, pasimokyti vieni iš kitų, pasidalinti kūrybine patirtimi ir rasti bendraminčių. „Naktinėjimai“ – tai startinė aikštelė tiems, kurie savo gyvenimo neįsivaizduoja be kūrybos.
Spalio 24 dieną festivalio lankytojai kviečiami į muzikinę edukaciją – koncertą, skirtą visai šeimai, – „Kaip gimsta daina“. Šioje muzikinėje festivalio edukacijoje, bus supažindinama su įvairiais muzikos instrumentais, lavinama vaizduotė, ritmika ir bandoma atsakyti į klausimą – „kaip susidraugauja muzika ir eilėraštis?“. Šią edukaciją ves dainų autorė bei atlikėja – Gintarė Bauerytė.
Be festivalio koncertų, ekskursijų bei edukacinių veiklų Vilniuje, šiais metais festivalis pristato ir plačią programą Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Spalio 5 dieną pirmasis „Jungtinis bardų koncertas“ atkeliaus į Prienus, spalio 19 d. koncertas rengiamas Alytuje bei Veisiejuose, spalio 19 d. – Utenoje, o spalio 21 d. – Skapiškyje. Šiuose koncertuose bus galima išgirsti tokius atlikėjus kaip Domantas Razauskas, Saulius Petreikis, Saulius Bareikis, Andrius Zalieska – Zala, Vygantas Kazlauskas, koncertuos Giedrius, Agnė bei Nojus Arbačiauskai, Dalia ir Rimantas Vaicenavičiai, pasirodys ir festivalio svečiai iš užsienio!
Naujausi komentarai