Pereiti į pagrindinį turinį

Jaunimo teatras minės pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną

2015-03-18 05:12
DMN inf.
O.Koršunovo teatras sezoną pradės premjera „Julijus Cezaris"
O.Koršunovo teatras sezoną pradės premjera „Julijus Cezaris" / Shutterstock nuotr.

Kovo 20-tą Valstybinis jaunimo teatras minės Pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną.  Kiekvienais metais teatre vyksta specialiai šiai progai skirti renginiai. Praėjusiais metais įvyko Violetos Palčinskaitės festivalis, šiais metais  abi teatro scenos atiduodamos į jaunųjų aktorių rankas. Ypatingi šios dienos vakaro svečiai - aktorė Nijolė Narmontaitė ir kompozitorius Andrius Kulikauskas.

Vyresnių klasių moksleiviai kovo 20 d., 15 val., kviečiami pasižiūrėti Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos vaikų ir jaunimo dramos studijos „Vaidyba“ spektaklio „Teatro mašina". Pagal žinomo prancūzų dramaturgo Maurice'o Yendto pjesę sukurtas vaidinimas - tai spektaklis-žaidimas apie teatrą, apie tai, kad jokia mašina, net ir pati naujausia, negali pakeisti gyvybės, kuri yra tik teatre - juk, nepaisant efektų ir technikos naujovių, svarbiausia čia - aktorių tarpusavio ryšiai, santykiai, bendravimas su žiūrovu. Spektaklis remiasi ne tiksliu pjesės vertimu, o sueiliuotu perdirbiniu. 33 pjesės epizodai sujungti į aštuonias kryptingas veiksmo scenas, kuriose skamba originali, paties spektaklio režisieriaus Jono Daraškevičiaus sukurta muzika. Didžiausia šio darbo sėkmė - jaunųjų aktorių vaidyba. Spektaklis vyks mažojoje teatro scenoje.

Tos pačios dienos vakare, 18 val., Didžiojoje teatro scenoje įvyks dar vienas spektaklis, žaismingu pavadinimu „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms" . Telšiuose esanti vaikų ir jaunimo teatro studija SAVI sukūrė spektaklį, skirtą teatro bei tarmių metams paminėti. Čia atgyja tai, kas užmiršta, bet labai artima... Literatūros ir muzikos pagalba atveriami gimtosios, žemaitiškos, tarmės langai, kad pasigirstų ryškūs, kupini šilumos ir meilės balsai, mūsų brangiųjų motinų, tėvų, senelių, prosenelių, tetų ir dėdžių, iškeliavusių Anapilin, bet išlikusių žodyje, dainoje, šokyje. Primenami sunkiausi ir tragiškiausi tautos išgyvenimo epizodai tremtyje bei sovietmetyje. Juos pakeičia šviesūs išlikimo, gyvenimo džiaugsmo, grožio, meilės siekimo momentai. Spektaklyje skamba liaudies dainos, Andriaus Kulikausko muzika, tautosakos perliukai, Viktorijos Daujotytės, Irenos Daubarienės, Romualdo Granausko, Algimanto Mikutos, Rūtos Šepetys, Juditos Vaičiūnaitės tekstai, istorinių dokumentų fragmentai. Juos profesionalia aktorine kalba, muzika, atlikimo meistriškumu į spektaklio drobę suaudžia sumanytojai ir atlikėjai: kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė, muzikantas, kompozitorius ir dainininkas Andrius Kulikauskas, Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos "Savi" aktoriai ir spektaklio režisierė Laimutė Pocevičienė, scenografė Giedrė Žeimytė koncertmeisterė Valdereza Laurinavičienė, choreografė Ina Levickienė.

Aktorė N. Narmontaitė dar prieš spektaklio premjerą kalbėjo, jog šis spektaklis - „tai moters likimas, moters gyvenimas, kaip kaleidoskopas, grąžinantis į pačią vaikystę, pereinantis per visus gyvenimo etapus. Man šis projektas - tai grįžimas visom prasmėm į Telšius, labai mylimą miestą, į savo kalbą, savo šaknis. Čia kalbu tik žemaitiškai. Čia jaučiu, kad miesto gyvieji ir mirusieji vienas kitą labai saugo. Taigi dar vienas mano grįžimas - tai šita spektaklio medžiaga. Ji apie mūsų praeitį, dabartį ir - esu įsitikinusi - apie mūsų ateitį."

Režisierė L. Pocevičienė pabrėžė, jog spektaklyje vaidinantiems jos studijos „Savi" jauniesiems aktoriams darbas su profesionalia aktore N. Narmontaite, su muzikantu A. Kulikausku, pasiekusiu, jog ir tarp studijos narių atsirastų muzikuojančių, - neįkainojama patirtis. „Tai labai graži dovana Žemaitijai," - akcentavo režisierė, užsiminusi, jog dėl šio projekto svečiams tenka ne tik vargti ilgose kelionėse iš Vilniaus į Telšius ir atgal, aukoti brangų laiką, tačiau atsisakyti ir kitų projektų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų