Pats M. Ivaškevičius sako, jog sprendimas jį atleisti nebuvo netikėtas, tačiau tvirtina, jog iš pareigų turėtų trauktis pats teatro vadovas.
„Po dvejų metų veiklos, darbą Lietuvos nacionaliniame dramos teatro dramaturgo pozicijoje baigs Marius Ivaškevičius. Pasikeitus teatro kūrybinės veiklos krypčiai ir pradėjus dirbti naujiems meno vadovams, dramaturgo pareigos tampa perteklinės. M. Ivaškevičius teatre nebedirbs nuo 2023 metų kovo mėnesio“, – antradienį pranešė teatras.
Pranešime pažymima, kad M. Ivaškevičius dirbti dramaturgu Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pradėjo 2021-ųjų sausį, tuometinio, dabar jau atleisto, teatro meno vadovo Oskaro Koršunovo iniciatyva.
„Dėkoju Mariui Ivaškevičiui už darbą teatre ir viliuosi, jog rasime kitų formatų sėkmingam bendradarbiavimui ateityje. Natūralu, jog keičiantis teatro meninei krypčiai ir meno vadovui, keičiasi ir kūrybinė teatro komanda. Oskaro Koršunovo ir Mariaus Ivaškevičiaus tandemo vadovavimą visai teatro kūrybinei programai perima naujoji meno vadovų grupė. Tai – nuosekli kaita, dėsningai vienas paskui kitą einantys teatro raidos tarpsniai“, – sakė LNDT vadovas Martynas Budraitis.
M. Ivaškevičius BNS sakė, jog jam pareigas buvo siūloma palikti bendru sutarimu, tačiau atsisakęs tai padaryti, buvo atleistas.
„Tiesiog direktorius turi naują išgyvenimo planą, išlikimo savo pareigose, į kurį aš nepatenku“, – apie savo atleidimo priežastis kalbėjo dramaturgas.
Jis sakė, jog tokio sprendimo tikėjęsis, o dėl to, kokių veiksmų imsis toliau ir ar gali atleidimą skųsti, aiškinsis su teisininkais.
„Tai tikrai nėra netikėta. Aš žinojau, kad tai įvyks kažkokiu būdu anksčiau ar vėliau“, – kalbėjo jis.
M. Ivaškevičius teigia sieksiantis permainų LNDT ir naujo konkurso į teatro vadovo pareigas.
„Mano siekis yra permainos Nacionaliniame dramos teatre, būtent esamo generalinio direktoriaus darbo pabaiga ir išankstiniai rinkimai“, – sakė jis.
„Žmogus, sukėlęs tokią krizę teatre, turėtų galvoti apie savo pasitikėjimo pasitikrinimą“, – pridūrė dramaturgas.
M. Ivaškevičiaus teigimu, teatras yra maža politika, todėl jo vadovui netekus bendražygių, demokratinėje institucijoje turėtų būti peržiūrimas ir jo paties likimas pareigose.
„Kol kas galvoju apie viešumą, nušvietimą, kas iš tiesų vyksta teatre ir kas yra už tų strategijų ir manevrų, kuriuos direktorius daro, kurie yra nematomi“, – apie tolesnius veiksmus kalbėjo M. Ivaškevius.
Kaip skelbė teatras, per dvejus metus M. Ivaškevičiaus kvietimu LNDT spektaklius kūrė keli užsienio režisieriai. Tai – Grzegorzas Jarzyna (Gžegožas Jažyna), sukūręs spektaklį „Soliaris 4“, Janas Fabre‘as (Janas Fabras), režisavęs spektaklį „Nakties rašytojas“ ir Iwanas Wyrypajevas (Ivanas Vyrypajevas), kurio premjerinis spektaklis „Girti“ praėjusią savaitę buvo pristatytas teatro publikai.
Taip pat M. Ivaškevičius pristatė savo Taline kuruotos teatro „Vaba Lava“ programos spektaklius „Error 403“, „Aš turėjau pusbrolį“, „Du garažai“. M. Ivaškevičius buvo atsakingas ir už 2022 metų dramaturgijos festivalio „Versmė“ programą bei atrinko Ukrainos dramaturgų pjeses.
Sausio pabaigoje teatro direktorius Martynas Budraitis pranešė, kad į meno vadovo pareigas paskirti trys trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Eglė Švedkauskaitė ir Antanas Obcarskas.
Jie meno vadovais tapo po to, kai M. Budraitis gruodį iš šių pareigų atleido režisierių O. Koršunovą. Teatro vadovybė teigė, kad tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.
Pats režisierius žurnalistams sakė neturėjęs kūrybinės laisvės, prieš jį buvo taikytas mobingas. Menininko teigimu, jis nebuvo kviečiamas į susirinkimus, nedalyvavo sudarant repertuarą.
Atleidimą iš pareigų O. Koršunovas apskundė Darbo ginčų komisijai.
Naujausi komentarai