Jose varžėsi ne tik patyrę profesionalai, savo sąskaitoje turintys po daugiau nei 500 šuolių parašiutu, bet ir pradedantys šuolininkai. Iš viso jose dalyvavo daugiau nei 20 dalyvių.
Mėgėjų grupės dalyvių laukė užduotis, kurios metu, gulint vėjo tunelyje ant pilvo, reikėjo kuo greičiau paliesti tunelyje išmėtytus skaičius nuo 1 iki 10. Užduočiai atlikti dalyviai turėjo 2 min.
Profesionalų grupės dalyviai turėjo atlikti laisvo stiliaus programą: per 2 minutes vėjo tunelyje turėjo parodyti triukus, kuriuos sugeba atlikti: „Belly fly“, „Sit Fly“, „Back fly“, „Head down“ ir pan.
Susumavus teisėjų ir žiūrovų balsus, paaiškėjo laimėtojai. Mėgėjų grupėje stipriausi buvo: I vieta – Justinas Rečiūnas, II vieta – Justas Staniulis, III vieta – Deividas Raguckas. Profesionalų grupėje daugiausiai palaikymo sulaukė ir nugalėtojais tapo: I vieta – Kristina Kekytė, II vieta – Vitalij Samoilov, III vieta – Nerijus Strumila.
„Džiaugiamės, kad pirmosios varžybos vėjo tunelyje susilaukė didelio parašiutininkų susidomėjimo, – kalba vėjo tunelio direktorė Evelina Vasiliauskienė. – Ir toliau glaudžiai dirbsime su parašiutininkų klubais ir pasiūlysime dar ne vienas varžybas”.
Į Lietuvoje naujos pramogos pristatymą – būtinos įrangos įsigijimą, sumontavimą, personalo apmokymus investuota 400 000 eurų. Idėjos pilnam įgyvendinimui prireikė metų. Įranga sostinėje, šalia prekybos ir pramogų centro „Ozas“, pastatytam vėjo tuneliui buvo gabenama iš Rusijos, Voronežo.
Vilniuje vėjo tunelyje sumontuoti galingi varikliai su specialiais propeleriais sukuria vėjo srautą, o difuzorius jį suspaudžia bei tikslingai nukreipia vertikaliai į skrydžio kamerą. Čia vėjo greitis gali siekti net 250 km/val. Taip greitai vertikaliai pučiamas oras įgauna keliamąją galią – lengvai pakelia žmogų ir jį išlaiko ore. Tad, vėjo tunelyje žmogus „guli“ ant vertikalaus oro srauto ir savo kūno padėtimi valdo judėjimą tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.
Naujausi komentarai