Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje pirmą kartą vyksta ECA muzikos ir šokio edukacinis projektas

Vilniuje pirmą kartą vyksta ECA muzikos ir šokio edukacinis projektas
Vilniuje pirmą kartą vyksta ECA muzikos ir šokio edukacinis projektas / Reuters nuotr.

Vilniuje, Menų spaustuvėje, Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų menų mokyklų studentai, dėstytojai, muzikos ir šokio profesionalai dalyvauja tarptautiniame edukaciniame projekte. Skirtingų specialybių studentai per bendrus kūrybinius ieškojimus kuria choreografinių kompozicijų eskizus, kuriuos visuomenei pristatys sekmadienį.

ECA tinklas įsteigtas kaip meninių tyrimų, bendradarbiavimo projektų kūrybinė platforma šokėjams, choreografams, muzikantams, kompozitoriams, kino srities specialistams. Šio tinklo institucijos partnerės – 10 aukštųjų meno mokyklų iš 8 Šiaurės ir Baltijos šalių. Lietuvoje šį projektą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Vilniuje jis vyksta pirmą kartą.

„Visi dalyviai yra nuo Grenlandijos iki Lietuvos, tai apima didžiulį geografinį plotą. Mūsų dėmesio centre – jauni meno disciplinų studentai. Siekiame, kad jie sukurtų bendrą projektą. Kviečiame dėstytojus iš šalių partnerių, taigi jauniems žmonės labai anksti sudarome sąlygas pasirodyti už mokyklų ribų“, – sako Turku Taikomųjų menų universiteto Menų akademijos dėstytojas Davidas Yokenas.

Kūrybinėse dirbtuvėse suformuotos grupės iš skirtingų mokyklų ir įvairių disciplinų studentų. Per jas siekiama, kad visi dalyviai būtų tolygūs kūrybinio proceso veikėjai.

Šokis nėra vien „atliekamas“ pagal muziką, o muzika ne tik „akompanuoja“ šokiui. Vienai kūrybinių dirbtuvių grupei vadovauja LMTA dėstytojai – Šokio ir judesio katedros docentė Aira Naginevičiūtė, kompozitorius ir elektroninės muzikos atlikėjas Vladas Dieninis. Kitai grupei – Danijos nacionalinei scenos menų mokyklos bei Stavangerio universiteto dėstytojai.

„Tai labai intensyvu, absoliučiai neįtikėtina patirtis, nes dirbame čia kiekvieną dieną. Tokia galimybė muzikantams nedažnai pasitaiko, tau suteikiama konkreti erdvė, aplinka, kartu ir pastovumas ir galimybė eksperimentuoti“, – sako muzikantas Theodoras Parkeris.

Nors šis projektas Lietuvoje vyksta pirmą kartą, LMTA studentai sako, kad šio tinklo projekte jau yra dalyvavę Danijoje ar Islandijoje. Jie teigia, kad jiems svarbus ne tiek rezultatas, kiek pats procesas.

„Susijungia ne tik lietuviai, kurie turi vieną mokyklą. Kai iš viso pasaulio suvažiuoja, tai darbas išeina labai įdomus. Mūsų tikslas – kurti, pats procesas, kuo daugiau gauti iš proceso, kuo aiškiau išgryninti idėją, bet mažai laiko, tai nebus baigtinis procesas, tai proceso dalis“, – sako šokio studentė Greta Grinevičiūtė.

Paskutinę seminaro dieną, sekmadienį, Menų spaustuvėje bus parodyti choreografinių kompozicijų eskizai, sukurti per projektą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų