Prie balionų prisegta ir dalis šių žmonių nuotraukų, o paupyje įrengtame ekrane rodomi jų artimųjų atsiųsti vaizdo įrašai.
„Šiandien yra lygiai mėnuo, kai iš Izraelio buvo pagrobti 242 civiliai, tarp jų yra kūdikiai, vaikai, vyrai, moterys, vyresnio amžiaus žmonės. Šita instaliacija pristato skirtingas amžiaus grupes: vežimėliai – vaikus, kėdės – vyrus, moteris, neįgaliųjų vežimėliai – senyvo amžiaus žmonės“, – BNS sakė viena akcijos organizatorių Liana Jagniatinsky.
„Labai tikimės, kad jie sugrįš namo pas savo artimuosius“, – pridūrė ji.
Spalio 7-ąją palestiniečių grupuotė „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė beveik pustrečio šimto įkaitų. Atsakydama į išpuolį, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, rengia ir antžemines operacijas.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
L. Jagniatinsky teigimu, šios akcijos tikslas – išreikšti solidarumą pagrobtųjų artimiesiems.
Mūsų tikslas – neduoti pamiršti, kad pagrobti žmonės iki šiol laikomi kažkokiuose rūsiuose ir reikalaujame, kad jie būtų nedelsiant išlaisvinti.
„Jie išgyvena labai sunkią tragediją, – kalbėjo viena iš akcijos organizatorių. – Taip pat norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad tokie dalykai vyksta.“
Prie akcijos prisidėjo Vilniaus žydų bendruomenė, Vilniuje padalinį turinti Izraelio įmonė „Wix“.
„Mūsų tikslas – neduoti pamiršti, kad pagrobti žmonės iki šiol laikomi kažkokiuose rūsiuose ir reikalaujame, kad jie būtų nedelsiant išlaisvinti“, – BNS sakė bendruomenės vadovas Aleksandras Černovas.
„Mes meldžiamės, kad jie visi saugiai grįžtų namo“, – pridūrė jis.
Tuo metu į Lietuvą kelioms savaitėms dirbti atvykusi 31-erių izraelietė Yarden Vinitski (Jarden Vinitski) teigė, kad prieš mėnesį įvykęs išpuolis buvo ypač skausmingas.
L. Balandžio / BNS nuotr.
Ji teigė, kad tiek artimuosius, tiek visus izraeliečius kamuoja nežinomybė, kokia yra pagrobtųjų būklė.
„Kiekviena jų praleista minutė nelaisvėje yra labai skausminga. Mes nežinome, ar jie yra pamaitinti, ar gali nusiprausti, nežinome, ar vaikams leidžiama verkti, žaisti“, – sakė projektų vadove dirbanti moteris.
Pasak jos, mažiausiai ką gali padaryti bendruomenė – tai surengti tokias akcijas, kuriomis išreiškiama parama įkaitų artimiesiems.
„Norime paremti visas šias šeimas, bet mes patys jaučiamės kaip visų šių įkaitų šeimos nariai“, – Y. Vinitski.
Akcijoje dalyvavo ir Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein (Hadas Vitenberg Silverstain).
Ji BNS teigė, kad pagrobtieji turi būti nedelsiant paleisti, o pasaulis – suprasti, kad karas vyksta ne su palestiniečiais, o su „Hamas“.
„Kartais kyla nesusipratimų. Mes kariaujame prieš „Hamas“ organizaciją, o ne prieš palestiniečius. Deja, šis karas vyksta Gazos Ruože, kuris yra labai tankiai apgyvendinta teritorija. Kartais daromas spaudimas ir raginama nutraukti ugnį, nesuprantant, kad tai vienintelė priemonė Izraeliui užtikrinti, kad tie žmonės grįžtų namo ir kad tai nepasikartotų“, – sakė diplomatė.
Visų pagrindinių Jungtinių Tautų agentūrų vadovai pirmadienį paskelbė itin retą bendrą pareiškimą, kuriame išreiškė pasipiktinimą dėl civilių aukų skaičiaus Gazos Ruože ir paragino nedelsiant paskelbti humanitarinę pertrauką.
Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo beveik 10 tūkst. žmonių, daugiausiai civilių gyventojų.
Naujausi komentarai