Pereiti į pagrindinį turinį

Atostogos tarp prekystalių

2008-10-31 09:00
Atostogos tarp prekystalių
Atostogos tarp prekystalių / Aliaus Koroliovo nuotr. Hormonai: dailiais drabužiais apsirengusios merginos prekybos centru grindiniu žingsniuoja tarsi podiumu, o vaikinai nesislapstydami traukia dūmą ir rengiasi draugių paieškoms.

Per rudens atostogas pradinių klasių mokiniai aplanko bent po vieną muziejų ar važiuoja į pažintines ekskursijas. Vyresnieji – ilgai nesukę galvų renkasi lengvesnį atostogų planą: artimiausią prekybos centrą ar dienas leidžia viešajame transporte.

Susitikimo vieta – troleibusas

Nors daugeliui jaunųjų kauniečių moksleivių šią savaitę nereikėjo trinti mokyklos suolų, dažno dienotvarkė pasikeitė nedaug. Skirtumas vienas: rytą, sučirškus žadintuvui, jie skuba ne į pamokas, bet renkasi ne itin lavinančią veiklą – pasivaikščioti prekybos ir laisvalaikio centruose ar pasivažinėti viešuoju transportu.

"Parduotuvės? Nusibodo, o ir pinigų neturiu. Troleibuse – šilta, patogu ir mokėti nereikia. Čia dažnai susitinku su draugais, klausomės muzikos, kalbamės", – sakė penkiolikametis Justas, patogiai įsitaisęs troleibuso paskutinėje eilėje tarp keturių bičiulių.

Troleibuso keleiviai galėjo "džiaugtis" moksleivių surengtu nemokamu koncertu ir mažais spektakliais: Justas rankoje laikė garsiai rusiškas dainas grojantį mobilųjį telefoną. Ant aprasojusio troleibuso lango mirgėjo necenzūriniai palinkėjimai priešams, netilo diskusijos.

Ar viešasis transportas tapo viena populiariausių ir madingiausių susitikimų su draugais vietų? Kauno autobusuose ir troleibusuose sutiktų paauglių nuomonės sutapo. "Sėdame į pirmą atvažiavusią viešojo transporto priemonę ir važiuojame iki paskutinės stotelės, tada persėdame į kitą. Išlipti gali bet kurioje miesto vietoje – tai privalumas", – pašnekovai nenori pyktis su keleivinio transporto kontrolieriais, tad visada pasirūpina nuolatiniais bilietais.

Draugė už picą

Kauniečių jau nebestebina būriai pasipuošusių vaikų, laisvalaikiu traukiančių į didžiuosius prekybos centrus. Tikslas aiškus – ne tik paspoksoti į vitrinas, bet ir rasti daugiau draugų ar susipažinti su antrąja puse.

"Neturiu ką veikti – su draugu sėdime ant suoliukų ir nužvelgiame kiekvieną merginą. Jei kuri patinka – drąsiai siūlome eiti į kiną ar į piceriją", – sakė  septyniolikmetis, nepanoręs prisistatyti ir atvirai pakalbėti sutikęs tik po ilgų įtikinėjimų. Pašnekovas pripažino, kad naujų draugių paieška ne kartą nuvylė – pavalgiusios merginos išeidavo į tualetą ir dingdavo.

Didžiausio moksleivių dėmesio sulaukia ledo arena, kino teatras, greitojo maitinimo kavinės, užkandę daugelis traukia pasižvalgyti po parduotuves.
"Einame kur nors linksmintis: į kavines, į kiną. Pasirinkimas priklauso nuo turimo pinigų kiekio ir laiko", – pasakojo VDU "Rasos" gimnazijos devintokės Laura ir Eivina. Merginos skundėsi, kad atostogos per trumpos tolimoms kelionėms, o mokykloje ekskursijos neorganizuojamos.

Daugelis mergaičių neaplenkia nebrangių drabužių, avalynės ar kosmetikos ir papuošalų parduotuvių, berniukai – technikos parduotuvių, su vyresniais draugais sukiojasi lažybų punktuose.

Muziejai ir knygos nevilioja

Didžiuosiuose prekybos centruose lankosi ne tik kauniečiai, bet ir moksleiviai iš aplinkinių gyvenviečių ir miestelių. Už rankučių gausiais būriais plūstantys mažamečiai su auklėtoja ir stovėjimo aikštelėse stovintys tarpmiestiniai autobusai – tokie vaizdai sulaukia praeivių replikų. "Į muziejų vežtų vaikus, o dabar parduotuvės tapo kultūros centrais", – jau beveik anekdotu tapo garbaus amžiaus žmonių komentarai.

"Vaikams – atostogos, tačiau mūsų centrui atostogų nebūna – vaikai subėga pas mus praleisti laisvalaikio. "Akropolyje" buvom pavasarį, vaikai čiuožinėjo ant ledo, visą kelią iki namų dalijosi įspūdžiais. Šį kartą vaikus vėl atvežėme pačiuožinėti, jie visą savaitę klausinėjo apie kelionę", – 20 vaikų būrį tildė Marijampolės vaiko dienos centro vadovės Danutė Kinkevičienė ir Loreta Valinčienė.

Iš Marijampolės iš viso atvažiavo daugiau nei 40 vaikų – vieni lankėsi prekybos ir laisvalaikio centre "Akropolis", kiti – "Megoje".

Nors kai kuriose mokyklose klasių auklėtojos organizuoja ekskursijas, tačiau savanorių vykti į muziejus atsiranda nedaug. "Neįdomu. Važiuoti į muziejų – tas pats, kas skaityti knygą ar sėdėti pamokose. Man patinka ekskursijos į vandens parkus, boulingas ir kinas", – Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos devintokas Karolis į Kauną atvažiavo traukiniu. Berniukas su draugais žadėjo eiti į kiną ir boulingą – apie kelionę Karolis tėvams nutylėjo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų