Pasak jo, tai pigiausia alternatyva, remonto metu būtų perstatyta tik vidurinioji namo dalis.
„Ją (reikėtų – BNS) visiškai demontuoti ir iš esmės atstatyti iš naujo, suformuojant visus konstrukcinius elementus: stogą, perdangas, naują laiptinę. Taip pastatą būtų galima vadinti saugiu ir grąžinti žmonėms naudotis“, – žurnalistams trečiadienį sakė sostinės vadovas.
„Sąmata paskaičiuota visiems darbams, preliminariai 1,2 mln. eurų yra tiek, kad mes namą galėtume atiduoti gyventojams eksploatuoti“, – pridūrė jis.
Sąmata paskaičiuota visiems darbams, preliminariai 1,2 mln. eurų yra tiek, kad mes namą galėtume atiduoti gyventojams eksploatuoti.
V. Benkunsko teigimu, šiuo metu pastas yra avarinės būklės, dėl gaisro padarinių jo eksploatuoti nėra galimybės.
Pasak mero, darbai būtų atliekami keturiais etapais. Pirmiausia, bus išgriaunamos ir išardomos dabartinės konstrukcijos, tai truktų apie keturis mėnesius ir, savivaldybės skaičiavimu, kainuotų beveik 200 tūkst. eurų.
Antrasis etapas – konstrukcijų atstatymas, stogo, perdangų pastatymas. Šių darbų preliminari kaina – apie 620 tūkst. eurų. Trečiasis etapas – inžinerinių tinklų pajungimas, šie darbai turėtų kainuoti apie 400 tūkst. eurų.
„Pirmieji trys etapai, yra didelė tikimybė, galėtų būti finansuojami savivaldybės, draudimo ir Vyriausybės lėšomis“, – sakė meras.
Paskutinis namo atstatymo etapas, anot V. Benkunsko, paliekamas gyventojams.
„Labai individualus, kiekvienas butas, pagal nukentėjimo lygį, turėtų susitvarkyti, kad būtų galima gyventi“, – teigė meras.
V. Benkunsko teigimu, tie butai, kurie nuo sprogimo ir gaisro yra nukentėję labiausiai, būtų formuojami iš naujo ir gyventojai juos atgautų su daline apdaila.
„Yra butų, kurie praktiškai nenukentėję, galbūt reikalingi tik kosmetiniai dalykai“, – sakė meras.
Sostinės vadovas pabrėžė, kad situacija dėl Viršuliškių daugiabučio yra neeilinė.
„Tikriausiai dėl tyčinio žmogaus veiksmo, dėl ko žuvo žmonės, buvo sugadintas turtas ir dėl to viešojo sektoriaus indėlis padedant žmonėms yra yra išskirtinai didelis“, – teigė V. Benkunskas.
Anot jo, pirmieji trys darbų etapai preliminariai galėtų būti užbaigti iki šių metų lapkričio mėnesio.
Vilniaus meras teigė, kad tarp svarstomų variantų buvo viso namo nugriovimas, bet jis buvo atmestas kaip per daug sudėtingas.
„Tą sprendimą turi priimti visi namo gyventojai, tada reikalingos investicijos, (...) planavimo dokumentus reikėtų keisti, detalųjį planą formuoti. (...) Įsiveltume į labai ilgas procedūras ir finansavimo poreikis būtų daug didesnis“, – sakė V. Benkunskas.
Už maždaug dviejų savaičių vyks gyventojų susitikimas, kurio metu bus balsuojama dėl savivaldybės siūlomo avarinės būklės pašalinimo ir atstatymo.
V. Benkunsko teigimu, tam, kad būtų pritarta savivaldybės siūlymui, nereikia vieningo gyventojų balsavimo, užtenka, kad už jį balsuotų bent 50 proc. ir papildomai vienas gyventojas.
„Mes neturime didelių planų po plano „A“. Aš manau, kad tai yra racionaliausios sprendimas, mes pasišnekėsime, jei bus kažkokių klausimų, atsakysime“, – tvirtini V. Benkunskas.
„Reikia suprasti, kad tokių nelaimių atveju nei valstybė, nei savivaldybė, nei jokios kitos viešojo sektoriaus institucijos taip giliai nelenda“, – pridūrė jis.
Jei gyventojai pritars šiam siūlymui, anot V. Benkunsko, darbai bus pradėti balandžio mėnesį. Tikimasi, kad iki metų pabaigos dauguma gyventojų jau galės įsikelti į naujus namus.
Gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.
Kaip skelbė savivaldybė, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai, dalis jų persikraustė į socialinius būstus.
Naujausi komentarai