Pereiti į pagrindinį turinį

Beveik visoje Lietuvoje nusekęs upių vanduo: kritinė situacija – Neryje

2019-06-12 12:47

Lietuvoje tęsiantis karščiams, šalies upių vanduo nusekęs daugiau nei įprastai birželio mėnesį, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai.

V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

„Tiek rytinėje, tiek pietinėje, tiek centrinėje ir vakarinėje dalyse vanduo gana ženkliai nusekęs. Visame Nemuno, Neries baseine, Nevėžio, Jūros baseine – visur yra žemesni lygiai negu įprastai birželio mėnesį“, – BNS sakė Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus.

Anot jo, pavojingiausia situacija yra Neries upėje ties Vilniumi, kur vandens lygis šiuo metu turėtų būti bent metru aukštesnis.

„Šiai dienai blogiausia situacija yra Neryje. Ties Vilniumi pasiektas kritinis lygis. Dar teka gamtosauginis vandens debitas, bet jeigu ir toliau tai tęsis, bus vandens kiekis mažesnis“, – teigė hidrologas.

Tikėtina, kad rytoj ir poryt vandens Neryje dar sumažės, tuomet gali prasidėti kiti procesai – aukšta vandens temperatūra, žuvys ir kiti organizmai pritrūksta deguonies.

„Gamtosauginis debitas užtikrina minimalias ekosistemos gyvavimo sąlygas“, – pridūrė jis.

Pasak hidrologo, apie žemiau minimalios ribos kritusį vandens lygį gali byloti negyvos žuvys bei padidėjęs vandens augalų žydėjimas.

„Tikėtina, kad rytoj ir poryt vandens Neryje dar sumažės, tuomet gali prasidėti kiti procesai – aukšta vandens temperatūra, žuvys ir kiti organizmai pritrūksta deguonies. Taip pat užželia vandens augmenija, nes vandens lygis yra žemas, o saulės šviesa prasiskverbia giliau“, – sakė J. Šimkus.

Pasak jo, drėgmės stygius Neries baseine gali paveikti ir Nemuną nuo šių upių santakos iki žemupio. Pamažu artėjama ir prie hidrologinės sausros.

„Jeigu tos prognozės pasitvirtins ir išsilaikys orai be lietaus, tai situacija bus nekokia. Greičiausiai artimiausiu metu skelbsim hidrologinę sausrą“, – teigė hidrologas.

Anot J. Šimkaus, vandens lygis nenusekęs tik šiaurės Lietuvos upėse ir yra artimas įprastam birželio mėnesio lygiui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų