„Teltonikos“ situaciją ir problemas mes visi matėme. Tai idėjiškai visa tai buvo ir pas mus“, – Eltai sakė D. Dundulis, patikindamas, kad turėjo problemų tariantis su institucijomis, susidūrė su vilkinamais biurokratiniais procesais.
„Prezidento veto buvo paskutinė priežastis. Jei tai būtų vienintelė priežastis, nebūtume tokio sprendimo darę“, – pabrėžė ji.
Verslininkas paaiškino, kad šiuo metu tariasi su keliomis Lietuvoje veikiančiomis įstaigomis dėl centro perleidimo. Jis pabrėžė, kad kadangi įstatymas ir toliau riboja, kas gali išduoti siuntimus valstybės laiduojamoms sveikatos paslaugoms, su užsienio bendrovėmis ar įstaigomis derybos vykti negali.
„Šnekamės su keletu Lietuvoje veikiančių įstaigų. Nes užsieniečiams negalime siūlyti, jiems įėjimas yra uždarytas. Jie negali paprasčiausiai kaip nors perimti, nes tokios pačios problemos, kaip ir pas mus. Kitaip tariant, konkurencija yra apribota. O su Lietuvoje veikiančiomis įstaigomis kažkas gal pavyks ir bus perimtos tos patalpos“, – komentavo jis.
„Tie, su kuriais šnekame, aišku turi turėti leidimus“, – pridūrė jis.
Jis paminėjo, kad tai, ar patalpos bus parduodamos – susitarimo reikalas.
Kaip rašoma trečiadienį išplatintame pranešime, „Sostinės medicinos centras“ visiškai nutrauks savo veiklą nuo 2025 m. sausio 1 d.
Lapkričio 25 d. prezidento Gitano Nausėdos vetuotomis Sveikatos sistemos įstatymo pataisomis, siūlyta privačioms gydymo įstaigoms suteikti teisę išduoti siuntimus valstybės lėšomis apmokamų gydytojų specialistų konsultacijoms, gydymui stacionare ar kitoms paslaugoms.
Pagal dabar galiojantį įstatymą, siuntimus gali išduoti tik su Valstybine ligonių kasa ar teritorinėmis ligonių kasomis sutartis turinčių gydymo įstaigų gydytojai.
Trečiadienį išplatintame pranešime D. Dundulis teigė, kad tokia tvarka reiškia, jog „Sostinės medicinos centro“ gydytojai negalės išrašyti pacientams siuntimų sveikatos paslaugoms gauti, skirti jiems kompensuojamųjų vaistų, taip pat ir kitų esmingų, gydymo įstaigos ir jos medikų veiklai būtinų dalykų.
(be temos)
(be temos)