Pereiti į pagrindinį turinį

Direktorius neigia pasisavinęs 2 mln. litų: važinėju senu automobiliu

2012-06-26 10:12
Direktorius neigia pasisavinęs 2 mln. litų: važinėju senu automobiliu
Direktorius neigia pasisavinęs 2 mln. litų: važinėju senu automobiliu / Tomo Raginos nuotr.

Kauno apygardos teismas atvertė statybų bendrovės „Medga“ privedimo prie bankroto, apgaulingos apskaitos tvarkymo ir turto pasisavinimo bylą. Vienintelis kaltinamasis, pasisavinęs 2 mln. litų, bendrovės direktorius Algirdas Janušauskis.

Pinigai pradingo

„Manęs gailėti reikia, o ne kaltinti, – šyptelėjo A.Janušauskis. – Tokios bylos kaip mano vyksta vos ne kas antroje salėje. Teisiami statybų bendrovių direktoriai ir akcininkai. Stengiausi išsilaikyti ir išlaikyti bendrovę.“

Bendrovė „Medga“ statybų klestėjimo laikais buvo viena iš pelningesnius užsakymus vykdančių bendrovių. Pats direktorius mini už 9, 12, 3 mln. litų vykdytus užsakymus. Dar 2007 m. „Kauno diena“ rašė apie „Medgos“ darbininkų keliamus neramumus dėl nemokamų atlyginimų.

A.Janušauskis kaltinamas, kad nuo 2006 iki 2008 m., dirbdamas bendrovės direktoriumi ir tuo pat metu atlikdamas kasininko pareigas, iš bendrovės kasos sau kaip avansą išmokėjo per 500 tūkst. litų. Taip pat iš bendrovės banko sąskaitos ir banko kortelės paėmė grynųjų pinigų. Iš viso pasisavino 2 mln. litų.

Jis dar kaltinamas, kad bankroto administratoriui neperdavė kasoje buvusių grynųjų pinigų, nepateikė dokumentų, pateisinančių šių lėšų panaudojimą.

Verčiasi be advokato

Nagrinėjant bylą A.Janušauskis nutarė apsieiti be gynėjo: „Iš dalies aš prisipažįstu kaltu. Aplaidžiai tvarkiau dokumentus, tačiau dėl vagystės – ne. Aš tų pinigų nepasisavinau. Kaip anksčiau važinėjau 30 metų senumo automobiliu, taip iki šiol tuo pačiu važinėju.“

A.Janušauskis aiškino, kad kaltinime nurodytu periodu dokumentus bendrovėje tikrino visos įmanomos tarnybos: Darbo ir mokesčių inspekcija, Specialiųjų tyrimų ir Finansinių nusikaltimų tarnybos. Visos esą suskaičiavo skirtingas sumas. Buvęs vadovas neabejoja, kad jei tarnybų tirtos medžiagos ir jo pateikti dokumentai būtų sujungti į vieną, galutinis rezultatas būtų visai kitoks.

„Taip, aš padariau klaidų. Ėmiau pinigus iš sąskaitos ir, užuot įnešęs juos į kasą, pagal važtaraščius išmokėdavau atlyginimus darbininkams“, – įtemptą kasdienybę prisiminė A.Janušauskis. Direktorius tikino, kad bankroto administratoriui neperdavė grynųjų pinigų, nes jų paprasčiausiai nebuvo. Jie esą buvo tik bendrovės apskaitoje.

Kaltinimai buhalterei

Vidurinį išsilavinimą turintis 56 metų kaltinamasis teismui guodėsi dėl prastų buhalterių. Esą į statybų bendroves dažniausiai siūlosi dirbti jo amžiaus moterys, kurios nemoka naudotis šiuolaikinėmis buhalterinėmis programomis. „Aš neturėjau tiek laiko ir statyboms vadovauti, ir prižiūrėti, ar teisingai dokumentus tvarko buhalterė“, – aiškino A.Janušauskis. Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras pasitikslino dėl išsilavinimo: „Vidurinis? Tai gal jūs buvote statytinis?“

A.Janušauskis patvirtino buvęs ne tik direktorius, bet ir akcininkas.

Pasak milijoniniais iššvaistymais kaltinamo vyro, ne visi pelningi užsakymai buvo tokie pelningi, kaip atrodė. „Būdavo, kad sutartį pasirašome už kelis milijonus, tačiau kai darbai būdavo baigti, užsakovas pasiūlo keisti sąlygas – mažina sutarties sumą. Jei nori gauti pinigus, esi priverstas sutikti su sumažėjusiu kontraktu, o jei ne – bylinėkis.“

A.Janušauskis tikino dažniausiai sutikdavęs, todėl visą laiką balansavo ties išsilaikymo riba.

„Bet tai labai trumparegiška. Gaunate pinigus, išmokate, ir vėl viskas nuo nulio“, – stebėjosi prokuroras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų