Vos prieš savaitę įsigaliojęs draudimas rūkyti sostinės Kudirkos aikštėje ir Bernardinų sode priimtinas ne visiems vilniečiams. Gyventojai sprendimą vertina skeptiškai. Esą ne viskas padaryta iki galo.
Vieni džiaugiasi, kiti pyksta
„Aikštėje rūkyti – nieko blogo. Suoliukai skirti atsisėsti, pailsėti. Taip pat ir parūkyti, nes šalimais yra šiukšliadėžė, kur nuorūką galima išmesti. Negražu, kai gyventojai vaikšto gatvėmis rūkydami. Ypač jaunos ir vyresnės moterys su cigarete dantyse. Juk gimdyti ruošiasi, arba jau su vaikais. Dabar jos rūko daugiau už vyrus. Protingiau būtų draust rūkyti vaikštant. Dėl nerūkymo stotelėse visiškai sutinku, o aikštė juk – prapučiama vieta“, - teigė užsimiršęs ir dūmą užtraukęs Eduardas.
Pašnekovo teigimu, toks pakeitimas labiau „piarinis“ – „Štai aikštėje ėmiau ir uždraudžiau rūkyti“. Vyras prisipažino pats nusiteikęs prieš rūkymą ir metantis kiek nori – nerūkęs ir po 2 ir po 5 metus – ir vėl pradėjęs. Tai esą kiekvieno asmeninis sprendimas. Pusė rūkomos aikštės, pusė ne – taip pat esą būtų idiotiškas.
„Manau gerai, kad uždraudė. Pati rūkau labai retai. Geriau žmonės rūkytų už kampo, nei tai darydami vaikštinėtų gatvėmis. Parkas tam netinkamas, tačiau jei žmonių beveik nėra, tai manyčiau galima“, - teigė ne prie stotelės, o aikštėje nusprendusi parūkyti Alina.
„Kam tas draudimas. Ženklų nėra. Jei bausi, vadinasi žmogus susikirs. Nors nežinojo, bet nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Toks pričiuptas rūkalius į šeimą ar kolektyvą darbe sugrįš tik su bloga nuotaika, kurią perduos ir kitiems. Bet jeigu jis atėjo čia atsisėst ir patraukt dūmo, tai yra priimtina“, - tikino vyras.
Kudirkos aikštėje užkandžiavo ir jaunuolių ketvertukas. Keli jų prisipažino rūkantys, tačiau sistema džiaugėsi.
„Manau tai gerai. Kiek esu girdėjęs, draudžiama rūkyti ir Sereikiškių parke (Bernardinų sode – red.past.). Būdavo eini, o žmonės vienas po kito traukia cigaretes. Vaikų juk daug, o nerūkantiems tai kenki labiau. Gatve einantys ir dūmą traukiantys rūkaliai taip pat kenkia“, - įsitikinęs Paulius.
Antradienį minėtame miesto sode žmonių beveik nebuvo. Nepavyko sutikti ir užmaršių rūkalių. Apie draudimą čia skelbia ant vartų užkabinti ženklai.
Ne viskas apgalvota
„Turėtų būti specialios vietos rūkymui. Suoliukai ar uždaros kabinos. Kaip prie „Akropolio“, išdėliotos tam tikru atstumu. Visada kai būnu prie šio prekybos centro, rūkau tam skirtoje vietoje“, - tikino jaunuolis, kurį palaikė ir draugai.
Eduardas rūkyti draudžiančių ženklų teigė nepastebėjęs, o paklaustas apie jau stovinčius ir kitas veikas draudžiančius nusijuokė.
„Tokie kaip čia skirti tik šoferiams, o cevelionas vargu ar juos suprastų. Informacija turėtų būti priimtinesnė: „Malonu, kad nerūkote aikštėje“. Nesutinku su draudimu „visada“. Tai paskutinis sprendimas, parodantis mūsų institucijų bejėgiškumą“, - teigė pašnekovas.
Senamiestyje gyvenančio vyro teigimu, uždraudus rūkyti kavinėse buvo nepagalvota apie kitą medalio pusę.
„Juk kavinė labai aiškiai turėtų atsakyti už savo prieigas. Pavyzdžiui, 20 metrų spinduliu prižiūrėti teritoriją, o dabar „klientą už durų išleidau ir pamiršau“. Jei darbuotojai dažniau surinktų nuorūkas aplink šiukšliadėžę, ir vėliau atėję klientai dažniau pataikytų. Juk kai matai penkis kancarus, pagalvoji, kodėl nepridėjus ir šešto“, - juokėsi Eduardas.
Naujausi komentarai