Panemunės šile siūloma už privačias lėšas atstatyti senąjį kurhauzą bei jame įsteigti Vaikų ir senjorų centrą.
Gintauto Labanausko labdaros ir paramos fondas kreipėsi į Kauno miesto vadovus su prašymu leisti atstatyti istorinį Panemunės šilo kurhauzą, kuris buvo pastatytas 1935 m. kaip poilsio namai, o sovietmečiu sunyko. Tai buvo vieno aukšto medinis pastatas su keturiais žiemą šildomais kambariais, bufetu, 225 kv. m sale ir dar didesne veranda. "Sovietmečiu čia buvo atvežami vasaroti seneliai, kurie, nerasdami pramogų, sugalvojo rengti šokius", – pasakojo G.Labanauskas.
Fondo tikslas – atstatytame kurhauze įsteigti Vaikų ir senjorų dienos centrą. Jame moksleiviai kartu su senjorais galėtų bendrauti, dalytis įspūdžiais ir patirtimi, užsiimti ugdymo veikla.
"Ši idėja kilo, nes kreipėsi Kauno Panemunės senelių namų Pagyvenusių žmonių dienos socialinės globos centro lankytojai su prašymu rasti galimybę padidinti esamą senelių namų Pagyvenusių žmonių dienos socialinės globos centrą arba įrengti dar vieną. Šiuo metu visi norintys senjorai dėl riboto vietų skaičiaus negali dalyvauti centro veikloje", – pasakojo G.Labanauskas.
Labdaros ir paramos fondas prašo savivaldybės administracijos inventorizuoti ir savo vardu įregistruoti buvusio kurhauzo pamatus bei parengti savivaldybės tarybos sprendimą dėl pamatų perdavimo fondui panaudos pagrindu su tikslu atstatyti kurhauzą.
"Iš savivaldybės neprašome nė lito. Viskas būtų atlikta už rėmėjų pinigus, todėl tikimės palankaus sprendimo", – vylėsi G.Labanauskas.
Pastato istorija
1935 m. pavasarį Panemunės šile Kauno savivaldybė nusprendė pastatyti poilsio namus – kurhauzą.
Panemunės miškų urėdija prie Gegučių alėjos išnuomojo 1,5 ha žemės sklypą, kuriame per keletą mėnesių pagal inžinieriaus architekto Stasio Kudoko projektą pastatytas medinis vieno aukšto pastatas, žiemos metu numatytas kaip sporto bazė, pirmiausia skirta slidininkams.
Kurhauze buvo įrengta vadinamoji vasaros salė, erdvi 261 kv. m ploto veranda. Statybai išleista 52 110 litų.
Naujausi komentarai