Pereiti į pagrindinį turinį

Gariūnų turgus tampa atskira valstybe

2010-11-23 14:00
Sankcijos: Ūkio ministerija neatmeta, kad sieks nutraukti sutartį, kuria bendrovėms "Jurgena", "Gerūda" ir "Posūkis" patikėta įgyvendinti Gariūnų verslo parko projektą.
Sankcijos: Ūkio ministerija neatmeta, kad sieks nutraukti sutartį, kuria bendrovėms "Jurgena", "Gerūda" ir "Posūkis" patikėta įgyvendinti Gariūnų verslo parko projektą. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Gariūnų turgus pamažu tampa atskira valstybe. Turgavietės administratoriai toliau ignoruoja Ūkio ministerijos pastangas bent pasikalbėti.

Ieškos teisinės pagalbos

Vakar suėjo galutinis terminas, kai Gariūnų turgavietę administruojančios bendrovės "Jurgena", "Gerūda" ir "Posūkis" turėjo atsakyti į oficialų Ūkio ministerijos reikalavimą pateikti dokumentus, įrodančius, kaip vykdomi sutartimi dėl Gariūnų verslo parko projekto įgyvendinimo prisiimti įsipareigojimai.

Ūkio ministerija pateikti šiuos dokumentus pareikalavo po to, kai prekybininkai pradėjo skųstis, kad turgavietės administratoriai juos verčia kraustytis į naujai suręstą paviljoną, be to, už naująsias prekybos vietas reikalauja vienkartinio 10 tūkst. litų mokesčio.

Ministerijos valdininkai iš pradžių su Gariūnų turgų administruojančiomis įmonėmis bandė kalbėti geranoriškai, kelis kartus patys vyko į turgavietę, tačiau į naująjį paviljoną įleisti nebuvo.

Galiausiai Ūkio ministerija atsakymų iš turgaus administratorių pareikalavo registruotu laišku. Pagal įstatymus į tokį valdininkų raštą Gariūnus valdantys verslininkai privalėjo atsakyti per 30 kalendorinių dienų. Tačiau jokio atsakymo ministerija taip ir negavo.

"Mes iš jų nieko nesulaukėme. Dabar svarstoma galimybė samdyti teisininkų komandą, kuri turėtų išnagrinėti galimybes tuos atsakymus gauti kitu būdu", – dienraščiui teigė Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo politikos skyriaus vedėjas Simas Banys.

Svarstoma sutartį nutraukti

Paklaustas, ar teisinės pagalbos iš šalies paieškos reiškia, kad ministerija sieks nutraukti sutartį, kuria bendrovėms "Jurgena", "Gerūda" ir "Posūkis" patikėta įgyvendinti Gariūnų verslo parko projektą, S.Banys teigė, kad šiuo metu tokia galimybė neatmetama.

"Tokią galimybę svarstome. Žinoma, norėtume visus nesutarimus spręsti taikiu dialogu, nes taip viskas vyksta greičiau ir paprasčiau, tačiau jei tai nepavyks, galimybę nutraukti sutartį teks svarstyti rimčiau", – svarstė ministerijos atstovas.

Jis sakė negalintis atskleisti valstybės ir Gariūnų turgų administruojančių įmonių sutarties detalių, nes ji konfidenciali.

"Tačiau toje sutartyje visi įsipareigojimai yra aiškiai apibrėžti. Ten kalbama apie tai, kiek darbo vietų turi būti sukurta, kokie mokesčiai renkami, kokie ir kokio ploto prekybiniai pastatai statomi", – kalbėjo S.Banys.

Jis nesiėmė vertinti, ar turgaus administratoriai laikosi visų įsipareigojimų: "Negaliu pasakyti, nes neturime dokumentų. Tam laišką ir siuntėme, kad gautume jų komentarus dėl kiekvieno įsipareigojimų punkto."

Gariūnų smulkaus ir vidutinio verslo parkas yra paskelbtas valstybinės svarbos ekonominiu projektu. Projekte numatyta sukurti 1500 naujų darbo vietų, įrašyta nuostata, kad parkas užtikrins nuolatines darbo vietas daugiau nei 15 tūkst. asmenų, o valstybė turgaus administratoriams už tai suteikė žemės sklypą, kuriame išdygo naujasis paviljonas.

Anksčiau projektą kontroliavo Vilniaus apskrities viršininko administracija, tačiau ją panaikinus, Gariūnų verslo parkas liko be priežiūros. Dabar šio projekto įgyvendinimo kontrolę perėmė Ūkio ministerija.

Susirūpino ir ministras

Kad sutartis su Gariūnų administratoriais gali būti nutraukta, yra užsiminęs ir ūkio ministras Dainius Kreivys. "Jei iš tiesų pasitvirtins faktas, kad iš prekybininkų renkamas depozitinis 10 tūkst. litų mokestis ir kad surinkti pinigai naudojami naujiems paviljonams statyti ar jau esamiems užbaigti, tokius veiksmus bus galima traktuoti kaip šiurkštų sutarties pažeidimą su visais iš to išplaukiančiais padariniais", – teigė D.Kreivys.

Gariūnų prekybininkai į galimus sutarties pažeidimus pirštais baksnoja jau pusantro mėnesio. Prekybininkų lyderių teigimu, turgaus administratoriai ne tik reikalauja neteisėtų vienkartinių mokesčių, bet ir trigubai kelia prekybos vietos nuomos kainas. Be to, ir pats paviljonas esą pastatytas visai ne toks, koks buvo numatytas sutartyje.


Bendrauti nepanoro

Bendrovių "Jurgena", "Geruda" ir "Posūkis" valdybų pirmininkas Ramūnas Šeduikis nesiteikė paaiškinti, kodėl jo vadovaujamos įmonės ignoruoja Ūkio ministerijos bandymus pasišnekėti.

– Kodėl neatsakėte į ministerijos siųstą laišką? – "Vilniaus diena" pasiteiravo R.Šeduikio.

– O kodėl jūs manęs klausiate? Jeigu Ūkio ministerija kažko nori, tai jų ir klauskite.

– Klausiu, nes jūs esate Gariūnų turgų administruojančių įmonių valdybų pirmininkas.

– Na ir kas, kad esu? Tai ką man dabar daryti?

– Per 30 dienų atsakyti į ministerijos laišką, kaip to reikalauja įstatymai.

– Jokių įstatymų mes nepažeidinėjame. Viso gero.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra